Profil: Dj Zinc

Jako dj se etabloval na začátku devadesátých let; poté následoval logický krok – studio. Kolem roku 1991 přišel za Zincem dj Hype a přesvědčoval ho, aby rozběhli spolu label. Netrvalo dlouho a spolu s Pascalem dali dohromady dnes již legendární značku True Playaz. Jak sám Zinc o True playaz říká a žertuje: „Hype rozhoduje o tom, co přesně se vydá a na čem se to vydá. To je pro mě dobré; když složím track, který sedí, tak ho dáme na vinyl.

Když ne, prostě ho vyhodíme. Jsme rovnocenní partneři, ale Hype na sebe bere veškerou zodpovědnost, když je nějaký malér – a to je super.“ Sami o sobě skromně říkají, že jsou všichni tři natolik zaměstnáni labelem, že vlastně ani neví, v čem spočívá jejich úspěch. „Ačkoli hodně lidí tvrdí, že bezpečně poznají vinyl vydaný True Playaz, nemúžu říct, že bychom měli nějak výrazně odlišný zvuk. Jenom děláme to, co jsme dělali vždycky a snažíme se zásadně neměnit myšlenku se kterou jsme značku rozjeli“, dodává Zinc, který svojí kariéru shrnuje slovy „ Občas je to trochu šílené a je za tím vším tvrdá práce, ale nic bych neměnil – je to dobrý“.

Co tedy múžeme čekat? Starý dobrý junglový zvuk, zábavné jump-up tracky promíchané se stepem, prostě vysmátou a rozjetou zábavu na kterou jsme u True playaz zvyklí.

text: Roxy

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*