Profil: DJ Lee

V té době hrál po boku Doc Scotta, Grooveridera, Fabia či LTJ Bukema. Protože si již tehdy vedl velmi dobře, bookingy po celé Británii na sebe nenechaly dlouho čekat.

V roce 1993 se rozhodl Lee zkombinovat své djské schopnosti, výborný sluch a cit pro hudbu a začal stále více času trávit ve studiu. Toto úsilí zúročil v několika výborných skladbách, které vydal sám, nebo na kterých spolupracoval s jinými producenty. Za zmínku stojí „DJ Lee and Ment4bass“, který vyšel pod hlavičkou Liquid Wax nebo „2 Deep“ společně s Gwangem, který vyšel na Legend Records. (Gwang úzce spolupracoval s Total Science a společně s nimi založil Legend Records, kde například poprvé vyšel legendární track Champion Sound od Q Project.) Na další známé skladbě „A Touch Of Darkness“ spolupracoval s Tangem a vydal jí pod valstním jménem.

Poté Lee ztratil veškeré iluze o businessu, ve kterém se pohyboval, protože producenti nedostávali zaplaceny dohodnuté honoráře za podepsané produkce a rozhodl se vrátit k tomu, co měl rád ze všeho nejvíc – k djingu.

Danny Bukem, Leo Roche a Sarah Sandy rozjížděli v roce 1994 dnes již legendární noc Speed v londýnském klubu Mars v Sohu. Klub v té době hledal dje, který by hrál stejně futuristický sound jako například Fabio, Doc Scott nebo Kemistry a Storm. Dj Lee splňoval přesně tyto požadavky, stal se rezidentem a současně členem Goldieho Metalheadz, kam patří dodnes.
Díky členství v Metalheadz se Leemu otevřely dveře do celého světa. Se svým djským kufrem sjezdil celou Evropu a byl dokonce několikrát na turné po USA.
Málokdo ví, že Dj Lee založil dnes velmi populární vydavatelství Timeless Recordings a navíc dodnes púsobí jako product manager v jedné z největších drum’n’bassových distribučních firem – Vinyl Distribition, která má na starost labely jako například Virus, 31 Records, Test, True Playaz a další.
Díky tomu se řadí nejen mezi nejvyhledávanější dje, ale patří bezesporu i k nejvlivnějším lidem d’n’b scény.

V současné době se opět začal věnovat vlastní produkci a společně se stále populárnějším vídeňákem D.Kayem vydal hned několik skvělých trackú, které doposud vyšly na značkách Hospital, 31 Records nebo na jeho novém labelu Atlas Recordings.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*