Profil: DJ KRUSH

To co ho přivedlo k muzice a hlavně k hip – hop kultuře nebylo nic jiného než dnes již legendární kultovní snímek z 80 let &quotWILD STYLE”. V roce 1987 zakládá KRUSH POSSE, po dlouhou dobu jedna z kapel hodnocená jako &quotbest hip hop act” v Japonsku. Jeho sólo kariéra se vlastně začala rozvíjet rozpadem Krush Posse v roce 1992 , kdy zaujal i jako DJ který, začal používat gramofony jako živý hudební nástroj společně s dalšími hudebníky na scéně.

Svúj první album s názvem KRUSH vydal v roce 1994 a následovalo množství dalších desek nejenom v Japonsku, ale i v USA a v Evropě. Celá jeho následující tvorba se dostala na vysoké pozice v hitparádách nejenom v Japonsku a jeho v pořadí 6 album s názvem &quotZEN“ bylo v roce 2002 ve Spojených státech ohodnoceno jako nejlepší elektronické album roku podle IAFM Awards.

DJ Krush se kromě svých klasických aktivit jako DJ , producent a remixer se začal angažovat také ve filmové muzice a pracoval na mnoha soundtracích. V roce 98` dává dohromady spolu s DJ HIDE a DJ SAK produkční team &quotRYU“ a produkují ve spolupráci s nigerijským perkusionistou singl a následné album s názvem Japan.

Od konce roku 2000 je Krush také zainteresován v „JAG“ , kterého se účastní rúzni umělci včetně DJ Spooky, DJ Hide, DJ Sak, Jun Sawada a jehož součástí jsou rúzné projekty, které se snaží hledat odpovědi na problémy 21 století.

Discography

1991
Grass Fruit – DJ Krush přemíchal hudbu z japonského filmu TVO / Vychází jako 12inch. Skladba &quotJust wana touch her“ se stává hitem britské klubové scény.

1994
1 album &quotKrush“ vychází u Nippon Columbia. Album vychází jako CD/Vinil a Krush spolupracuje s hvězdami jako Guru (Gangstar) a Kafuzumi Komada (Mute Beat). DJ Shadow a DJ Krush &quotLost & Found/Kemuri” 12inch vychází u Mo Wax. 2 album &quotStrictly Tutntablized“ instrumentální album nahrávané v Londýně vychází u Mo_Wax.

1995
&quotBig City Lover – Self Remixes“ Remixy jeho vlastních skladeb. Vycházi u Nippon Columbia. &quotA Whim“ maxi singel, vychází u Mo_Wax . Obsahuje megamix od DJ Shadow a DJ Evil Dee včetně 2 Junglových remixú skladeb z jeho druhého alba. 3 album &quotMeiso“ vychází u Sony a hostuji na něm jména jako C.L.Smooth , The Roots, Guru, DJ Shadow…nahráno v New York.

1996
&quotMeiso – another Maze“ remixové EP opět včetně mixu od DJ Shadow a DJ Evil – Dee. 4 album &quotMilight“ vycházi u Sony Japan s hosty jako Mos Def, Shawn J. Priod, Kemuri productions.

1997
Singl &quotOnly the strong survive“ vychází u Mo_Wax obsahuje remix od bAutomator a Dillinja. Mix album &quotHolonic – The Self Megamix“ remixy některých skladeb z předcházejících 4 alb

1998
5 album &quotKakusei“ vycházi u Sony Japan a s hosty jako Mista Sinista, Kemuri Productions, DJ Sak…

2001
6 album &quotZEN“ vychází u Sony Japan jako CD a Vinyl &quotReload – the Remix Collection“ selekce vybraných remixú, které DJ Krush udělal za posledních 10 let.

2002
7 album &quotThe message at the depth“ vychází u Sony Japan jako CD/Vynil

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*