Pohoda 2002 – reportáž.

Postretáva starých známych, kúpi si cigánsku pečienku a hlavne vypoču si dobrú hudbu, presne kvôli týmto veciam som na najväčší slovenský festival s názvom Pohoda tento rok vyrazil. či sa mi moje plány splnili sa dozviete neskôr.
O zábavu som rozhodne núdzu nemal, veĎ z tak obrovskej programovej ponuky, aká v Trenčíne toho roku bola si musel vybra naozaj každý. Problém bol skôr opačný, čo si v danej chvíli vybra. Ja som to väčšinou riešil tak, že som postával uprostred štyroch tanečných stagov a vybral sa tým smerom, kde zahrali pre mňa najzaujímavejšiu pesničku. Schválne píšem o štyroch tanečných stagoch, pretože k minuloročným Smint, Kenvelo a Durex stagom pribudol toho roku síce menší no podľa mňa najpríjemnejší stage Fun rádia.

V piatok večer počasie veľmi neprialo a tak som dal prednos streche nad hlavou v tanečných stagoch. Výhoda bola, že Smint a Durex stage boli prepojené takže ste zmenou flooru nemuseli prís do lejaku. Najviac ma oslovilo francúzske duo s názvom The Youngsters, ktoré hralo v Smint stage okolo druhej ráno.

V sobotu sa počasie umúdrilo a tak som vyrazil na hlavný stage, kde sa s miernym oneskorením predstavil headliner festivalu Stereo MCs. Plný očakávaní som sa vopchal medzi tlačiaci sa dav a hltal každý moment ich show, ktorá bola podľa mňa tým najlepším, čo som tu počas tých dvoch dní zažil. Spevák a tri šialené vokalistky, ktoré pobehovali krížom krážom po pódiu ma dostali už pri druhej pesničke, keĎ zahrali známy hit s názvom Connected a celý dav pod pódiom s nimi spieval Ajaj Jaááááj.
Potom sa už striedali novšie pesničky zo staršími a atmosféra bola naozaj vynikajúca, čo dokazuje aj fakt , že kapela musela ešte dva razy pridáva.

Zaujímavý boli však aj Swayzak, ktorí hrali naživo o pol noci na Kenvelo stage. Dvaja odmeraný pánkovia tlačili do pohupujúceho sa davu bláznivú zmes experimentálu a minimal housu. Zabudnú nemôžem ani na Opticala, ktorý hral
trochu neskôr na drum and bassovom Durex stage.

Organizácia bola zvládnutá dokonale, myslím, že nielen mňa prekvapilo v sobotu ráno cigánske komando, ktoré behom polhodiny vyzbieralo smeti v celom areáli. Teším sa už dnes na budúci rok a už dnes si idem kúpi stan, pretože kam si hlavu zloži bol asi jediný problém, ktorý som za tie dni mal.

Váš PartyBoy

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*