Philip TBC – profil.

Na začiatku treba poveda, že ako veľa dnešných djov začínal aj Philip TBC s hudbou v crossoverových a hc kapelách. Po miernom útlme sa v roku 1998 dostal ku gramofónom a začal s
breakbeatom. Prvú oficiálnu akciu odohral v pražskom klube Wakata. Po rozoslaní svojich demokaziet sa jeho kariéra začala postupne rozbieha.

Okolo roku 1999 sa začal viac ubera k jungle, pretože vyrastal na kapelách ako NIN alebo Ministry. Jeho sety sú dostatočne našlapané a tvrdé. Postupne absolvoval aj zopár vystúpení so živými hudobníkmi.

Hľadanie na poly djingu neustávalo a od breakbeatu a jungleu neskôr pridáva techno. Každý jeho set je prelínaním týchto štýlov, rôznych nálad a energie. Sám hovorí: najviac si vážim hranie pre ľudí, o ktorých viem, že prišli za hudbou a dokážu sa adekvátne bavi. To je totiž na party to najdôležitejšie. Nezáleží na tom, či je to veľká party alebo narodeniny
pre 20 ľudí…

Philip TBC pravidelne hráva v kluboch ako Punto Azul, Xt3, Palác Akropolis, Bar u 7
vlku. Organizuje tiež vlastné akcie na Strahove. Spolu s djom Koogim tiež venuje dos času práci na web stránke shadowbox.cz. Jeho najobľúbenejšie drum and bassové vydavateľstvá sú Triple Vision, Prototype, Dsc14, Emotif a z techna sa mu najviac páči švédsky Drumcode.

PríĎte sa naňho pozrie v piatok večer do klube Elam!

text: Ricky Fitz

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*