Palace: Matrix Revolutions

Konečne sa tu veci ako tak vyjasnia a dajú konečne jasnú odpoveĎ na to, čo bude s ľudskými bytosami zo Zionu. Aby to však nebolo až také obyčajné, zašli Larry and Andy Wachowski do ešte väčších extrémov ako v predchádzajúcom dieli. Kým minule to bola jaskynná techno party, teraz sa dostanete priamo medzi sadomaso tanečníkov s plynovými maskami a gumenými oblečkami. Presne tu nájdu Trinity a Morpheus Frenchmana, ktorý drží Nea v zajatí medzi Zionom a Matrixom. Chcú sa s ním dohodnú, no má s nimi nedoriešené učty a tak sa im to nakoniec podarí iba vĎaka Trinitinej obratnosti.

Neo sa od veštkyne dozvie Apokalyptický koniec Zionu (Všetko má svoj začiatok a koniec) a rozhodne sa ís do mesta strojov. Všetci ho varujú, že sa tam nepodarilo priblíži nikomu ani na sto kilometrov, no on je neodbytný! Jediný človek, ktorý mu stále verí je Trinity. Niobe mu daruje vlastnú loĎ a s pocitom, že sa vydáva na istú smr odchádza spolu s Trinity mesta strojov.

Medzitým sa stroje prekopú do dokov Zionu a začína sa boj o prežitie. Chobotnice lietajú z každej strany a armáda Transformerov sa márne pokúša zabráni im v tom. čiastočne im pomôže elektrický impulz z Morpheovej lode, po krátkej chvíli však stroje bojujú Ďalej. Obyvatelia Zionu už nemajú ako vzdorova nadmernej presile strojov a zmierení z osudom čakajú na zázrak. Modlia sa k svojmu mesiášovi Neovi.

či nesklame ich nádeje, sa dozviete až v kine. Teši sa však opä môžete na vynikajúci herecký výkon Huga Weavinga aka agenta Smitha, ako aj Keanu Reevesa v roli Nea a sexy Monicu Bellucci. Kto tu chýba, je stará dobrá veštkyňa, ktorú musela nahradi nová herečka. Aj to však scenár celkom zdárne rieši ako chybu v matrixe(úbytok bitov)…

Viac na www.palacecinemas.sk

Text: Filmarik

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*