Palace: Kurz Sebaovládania

Všetko začína veľmi nepríjemnou príhodou Davea(Adam Sandler) v rannej mladosti (Brooklyn 1978), keĎ sa namiesto vytúženého bozku od svojej vysnívanej Sáry dočká posmechu za stiahnuté nohavice. Táto scéna sa s ním ahá po celý život až kým po dvadsiatichpiatich rokoch nestretne Lindu. Tej sa nepáči, že ju David nedokáže na verejnosti pobozka a rozhodne sa tento blok z detstva čo najskôr odbúra. Poverí tým človeka na slovo vzatého – doktora Buddy Rydella(Jack Nicholson), ktorý poriada kurzy sebaovládania.

Problém je v tom, že David by si fakt, že niečo robí zle sám nikdy nepriznal a preto naňho idú od lesa. Zinscenujú bitku v lietadle a Davea odsúdia za ublíženie na zdraví letušky. David teda musí absolvova spomínaný Kurz sebaodvládania a hra teda môže zača.

čo všetko spraví Buddy preto, aby presvedčil vylakaného Daveq, že niekde zrejme robí chybu ?
Donúti ho napr. spieva muzikál West Side Story uprostred zablokovanej premávky, keĎ mešká na stretnutie so šéfom. Vyprovokuje bitku s budhistickým mníchom, ktorý mu kedysi dávno stiahol na ulici nohavice a akoby toho ešte nebolo dos
zaplatí mu rande so šľapkou, z ktorej sa vykluje travestit.

Možno sa to bude zda šialené, ale po tridsiatich dňoch sa z Davea Buznika stáva naozaj nový človek.
Dokáže poveda nahlas to, čo si myslí, sprieči svojmu šéfovi a dokonca aj zbali peknú buchtu.
Jeho kurz sa teda končí, problém je v tom, že končí aj jeho vzah s Lindou. Dokáže Dave vyrieši aj tento problém?
To sa už dozviete v kine.

Viac na www.palacecinemas.sk

Text: Filmarik

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*