Palace: Konečne slovenský film

Otec sprvu k dcére nič necíti. Starý mládenec sa zrazu stáva mladým otcom, ktorému sa narodila šestnás ročná dcéra. Dosiaľ si hrdina snažil zariadi život čo najpohodlnejšie a najpríjemnejšie. To je človeku vlastné. Teraz však postupne, na svoje veľké prekvapenie, pocíti lásku, boles, vinu a opä lásku. Nemá to v malej ospalej, ale pritom ostražitej slovenskej spoločnosti ľahké. Už aj preto, lebo je prisahovaný čech.

Dcéra tiež prežíva búrlivé obdobie svojho citového života. Ešte je dieaom a túži po otcovskej láske a zároveň sa stáva ženou a nástojčivo hľadá svojho prvého partnera. Do príbehu sa prirodzene zapletú aj otcovi priatelia a otcove frajerky. Začína sa sled absurdných nedorozumení v ktorých sa prirodzenos často dostáva do konfliktu s vlastnými vnútornými bariérami. Zbytočné klamstvá, vymyslené prekážky, strach o vlastnú dôstojnos vyvoláva úsmev nad našou ľudskou malosou.

Príbeh sa odohráva vo veľmi jednoduchom a pôsobivom priestore malebnej krajiny – zdanlivo odrezanej od sveta, od akýchkoľvek významných dejinných, politických či spoločenských pohybov. Príchod nežiadúcej ľudskej bytosti vyvolá v každodennom živorení tohto provinciálneho spoločenstva najprv skoro nebadanú, neskôr potláčanú a napokon otvorenú a krutú drámu, ktorá spod fasády usporiadaného seriózneho života, vzahov a prejavov vylúpne vášne, potláčané a dôkladne ukrývané emócie, prejavy lásky i pokusy o hľadanie vlastnej identity.

(podľa Film.sk Karkulka)

Kruté radosti / Kruté radosti(Slovensko-česká republika, 2002, 105 min.)
Scenár: Scarlett čanákyová
Réžia: Juraj Nvota
Kamera: Jan Malíř
Hudba: Aarvo Pert, ¼uba Cekovská
Hrajú: Ondřej Vetchý, Milan Mikulčík, Ady Hajdu, Anna Šišková, Július Satinský, Csongor Kassai, Szidi Tobias
Poznámka: MP-12, poetická komédia

Film uvidíte v multiplexe Palace!

Týždený program kina Palace si môžete objedna na adrese :robertrybar@palacecinemas.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*