Palace: Charlotte Gray

Celý film hovorí o životných osudoch mladej ženy počas druhej svetovej vojny, ktorá je kvôli láske ochotná vzda sa úplne všetkého. Cate Blanchett ako mladá Škótka Charlotte žije v anglickom hlavnom meste a so svojimi kamarátkami si poriadne užíva život. Do cesty jej však príde mladý a pekný pilot britského letectva Julien, do ktorého sa okamžite zamiluje.

Precitnutie prichádza až keĎ Julienovi končí dovolenka a musí sa vráti spä na front.
KeĎ neskôr nepríde na sľubovanú schôdzku začína by Charlotte nepokojná a volá do Franúzska, čo sa s jej milovaným vlastne stalo. Zistí však iba to, že ho zostrelili a odvtedy o ňom nikto nič nevie.

Charlotte neváha! Zmení si identitu a stáva sa Špiónkou cestujúcou do Nemcami obsadeného Francúzska, kde sa pokúša nájs stratenú lásku. Ako Francúzska Dominique pomáha vodcovi miestnych komunistov, s ktorým chráni židovské deti pred nacistami.

Po čase zistí, že jej milovaný je dávno po smrti a má z toho poriadny zmätok v hlavne. Nakoniec sa vracia spä do Londýna, kde sa dozvie, že jej Julien je nažive. I keĎ by mala pokračova v ich načatom ľúbostnom vzahu, nestane sa tak.

Ako? To sa už dozviete v kine…

Film si môžete pozrie v multiplexe Palace www.palacecinemas.sk

Text: Filmarik

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*