Open Air Field : line up


Airfield Main Stage – House, Tech-house, Progressive

International: Chemical Brothers live (UK), Sasha (UK), Dave Angel (UK), Felix da Housecat (USA)
CZ: E.C.A. live, Loutka, Ladida, Tráva, Michael Burian, Chris Sadler, Vectif…

Techno Wigwam – Techno, Tech-house

International: Christian Smith (S), Tibor – Final Scratch (SK)
CZ: Agent, Pavel Krejdl, Pietro live, Quickie, Milky…

Freestyle Club – Breakbeat, Progressive, Tech-break

International: Stanton Warriors DJs (UK), Lee Coombs (UK)
CZ: Orbith, Tvyks, Ottoman, Cubik, Voita, Fun, Rai…

Jungle Zoo – Jungle, Drum´n´bass, Hardstep

International: Bad Company DJs + MC (UK), Galagha (SK)
CZ: Dvoika Troika live, Koogi, Stanzim, Katcha + K. Nemravová + MC, Gonzales, Philip TBC, …

C-lounge – Downtempo, Nu Jazz, Deep Grooves

International: Dzihan & Kamien Djs (A), Marcel live (H)
CZ: Hoffee, Blue, Ash, Tall…

Živé vystoupení jednoznačně nejúspěšnější a nejpopulárnější taneční kapely současnosti The Chemical Brothers 4.7.2002 na festivalu Open Air Field je součástí turné Come With Us ke stejnojmenému čtvrtému albu dvojice Ed Simons a Tom Rowlands, které bylo velmi pozitivně přijato jak hudebními kritiky tak i veřejností.

Přestože jméno Dje Sashy je obvykle spojováno s progresivním trance, hudba kterou hraje přesahuje všechny kategorie a hranice. Ve svých setech vytváří opravdové příběhy s jasným dúrazem na emocionální prožitek. Sasha byl také jediným DJem osloveným pro remixování skladby Out Of Control Chemical Brothers z jejich předposledního alba Surrender a 5.8.2002 vydává konečně své dlouho očekávané nové album.

Dave Angel vystupoval na obou předchozích ročnících festivalu Open Air Field, letos opět nebude chybět. Jeho tech-funk sety jsou neobyčejně energické a zábavné. V Praze naposledy vystoupil před nadšeným publikem ve vyprodaném klubu Roxy, kde opět potvrdil kvality výborného baviče. Jako producent se v současnosti věnuje svému techno labelu Rotation, avšak zároveň skládá i downtempo a jazz, k němuž má jako bývalý bubeník bytostný vztah.

Felix Da Housecat je už v současnosti legendou z Chicaga, jeho desky vycházejí na housových labelech jako Bush, Soma, Strictly Rhythm, PIAS, City Rockers, Nervous Records nebo Djax. Jeho předposlední album I Know Elektrikboy, které vydal pod svým druhým alter egem Maddkatt Courtship, se stalo jedním ze synonymú současné retro vlny. Felixovo zatím poslední album Kittinz and Thee Glitz je stejně jako nedávno vydaná kompilace Excursions zatím nejzazším krokem na Felixově cestě za redefinicí old school disco zvuku spolu s vlivem elektra. Energická hudba, která je i přes retro inspiraci originální a inovativní, stejně jako taneční a euforická.

Stanton Warriors DJs jsou dvojka, kterou už po několika tracích a remixech považoval celý taneční svět za jeden z nejzásadnějších projektú na breakbeatové scéně. „Před pár lety během karnevalu jsme seděli v jedný hospodě na Notting Hill. Před ní byl sound systém a akorát hráli náš track. Najednou všichni tancovali. Místní trendy lidi, rudeboys, načinčaný houseři, všichni. To je myslím dobrá metafora pro naši hudbu“ říkají o sobě.

Lee Coombs patří momentálně mezi nejskloňovanější jména breakbeatové scény a je jedním z tahounú velice respektovaného breakbeatového labelu Finger Lickin’. Jeho sety se vyznačují kombinací tribalu, techbreaku a housového spodku. Tohle je pravý londýnský underground.

Od doby vzniku party zlých hochú ostrého drum&bassu Bad Company v roce 1998, zpúsobuje každý jejich nový singl menší zemětřesení. Na festivalu se přestaví jako Djská dvojka podpořena MC. Veříme, že jejich vystoupení bude určitě zážitkem nejen pro milovníky junglu.

Christian Smith patří k první vlně švédského techna . Je také majitel už etablovaného groovy techno labelu Tronic, který se zasloužil o prosazení stylu tech-house v Evropě. U nás se představil velmi úspěšnou mixkompilací Tronic Treatment na značce Next Era. Jeho tracky vychází rovněž na labelu In-Tec, který patří slavnému Carlu Coxovi.

Dzihan & Kamien je kosmopolitní dvojice vídeňských studentú z Chorvatska a Německa, která je kritiky označována za pokračovatele legendární dvojice Kruder & Dorfmeister. Zároveň založili velmi nadějný downtempo label Couch records, kde vyšel i jejich skvělý debut Freaks & Icons. Jazzy downtempo styl pro fajnšmekry.

Vedle Younderboi je Marcel jedním z nejtalentovanějších a také nejúspěšnějších maĎarských elektronických projektú současnosti, který spojuje vlivy ambientu, jazzu a triphopu. Na svém kontě má dvě povedená alba a jeho tvorbu najdete i pod názvem Carmel na rúzných evropských značkách jako Nuphonic, Earth project, Listening Pearls, Underground ad.

Definitivní český line-up včetně live actú bude potvrzen v prúběhu příštího týdne. Jisté ale je, že Dj Loutka bude zakončovat svým ranním setem produkci na hlavní stagei, protože ho uznáváme jako praotce čecha domácí taneční scény, který si stále drží ve svém hudebním vývoji svúj progresivní a zároveň veselý styl.

Máme potvrzenou účast pardubického sound systému a krámku U Merkura, s mobilním vinylshopem nebude chybět ani Vinyl.cz, jehož DJs Lana a Trnqua se budou hudebně starat o VIP stage.
Dále chystáme spolupráci s místními sound systémy rúzných stylú (například Hedonix), festival village a rúzné atrakce

O bary se bude starat crew klubú Doma – Ústí nad Labem, Mazaný králíček – Plzeň, Remix – Brno, Roxy – Praha.

Zdržení v přípravách zpúsobilo odstoupení hlavního partnera akce od konceptu Lucky People Center v březnu tohoto roku bez udání dúvodu a přesto věříme, že se nám opět podaří připravit nezapomenutelný zážitek tohoto roku.

Předprodej vstupenek v síti Ticketpro a Ticketportal:

Od 22.5. do 17.6.2002: 500,- Kč + poplatek
Od 18.6. do 4.7.2002: 600,- Kč + poplatek
Na místě od 14 do 21 hodin: 750,- Kč
Na místě od 21 do 06 hodin: 850,- Kč

Vstupenky předprodej v čR v síti Ticketpro:
Centrála: Salvatorská 10, Praha 1, tel: 0420 2 24818080, fax: 00420 2 24814021, etix@ticketpro.cz.
Další prodejní místa najdete na www.ticketpro.cz

Vstupenky předprodej v čR v síti Tickeportal:
Centrála: Politických Vězňú 15, Praha 1, 110 00, tel/fax 0420 2 22246283
Další prodejní místa najdete na www.ticketportal.cz

Vstupenky předprodej v SK v síti Ticketportal:
Centrála: eBIT a.s, Vajanského náb. 17, Bratislava 1, tel: 00421 2 52963354, fax:00421 2 52925427
Další prodejní místa najdete na www.ticketportal.sk

Více na www.openairfield.com

Vstup od 18 let. Změna programu vyhrazena!

Ocenění:

Festival Open Air Field 2000 získal ocenění akce roku 2000 podle anket Czech Dance Music Awards 2000 a Czech Techno Choice 2000, festival Open Air Field 2001 událost roku 2001 podle ankety Dance Awards 2001, a agentura Lighthouse promotér roku 2000 podle anket Czech Dance Music Awards 2000, Czech Techno Choice 2000, Ankety Bassline 2000.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*