Oficiálne vyhlásenie – Dee Gregg

O šiestej večer som opustil Krakow a na hranicu Zwardon/Skalité som prišiel o ôsmej večer. Nebola tam žiadna rada, tak sme (cestoval som s kamošom ktorý je tiež DJ) sa tešili, že čoskoro budeme na Slovensku (zo Skalitého do Považskej Bystrice je to asi 80km). Prvé problémy sa vyskytli na pasovej kontrole. Hraničná stráž mala nejaké problémy s počítačmi, ktoré slúžia na kontrolu platnosti pasov. Takže na kontrolu použili svoje záznamy a ..
Zobrali mi pas bez nejakého vysvetlenia v čom je problém. Potom mi prezreli auto a našli platne (mali sme ich cez 200) a spýtali sa, čo ideme robi na Slovensku. Nanešastie môj kamoš im odpovedal, že ideme hra na techno party.. Takže strážnici nám prikázali počka 20 minút a že všetko bude ok.. Ale ozajstné problémy len začali. Za 30 min prišla policajná jednotka. Zobrali mi mobil (nedovolili mi sa nikomu ozva) a doklady od auta. Kvôli tomuto som nemal ako da vedie o nečakaných problémoch. Povedali nám, že im musíme niečo vysvetli u nich v kancelárii. Ja a môj kamoš sme dostali putá a najskôr nás zobrali do Zywiec, potom do Bielsko-Biala.
Bol som vypočúvaný pre podozrenie z pašovania drog!!!!! … bol to najhorší zážitok aký som kedy mal!!!! Povedali mi, že ma môžu zadrža na 48 hodín bez udania dôvodu!!!
Hovoril som im, že nedealujem drogy (ani sám som ich nikdy nevyskúšal!!!) a som len muzikant, ktorý bol pozvaný priateľmi na návštevu.
Skoro pred jednou v noci mi vrátili mobil, pretože sa rozhodli že sme…. nevinní (vedeli sme že sme). Jeden z policajtov mi prezradil, že na tejto hranici je jeden človek, ktorý občas robí veľké problémy….
Takže sme museli osta na policajnej stanici skoro do druhej v noci. Naše pasy boli v poriadku (bol som v Nemecku a v Anglicku koncom minulého roka a na hraniciach som nemal žiadne problémy).
Policajti sa nám ospravedlnili za tieto problémy, ale ja už som podal oficiálnu sažnos na policajné riaditeľstvo v Krakowe. Tiež sa chcem poradi s právnikom o možnostiach vysporiadania od hraničnej stráže a polície. Tak som sa tešil, že stretnem DJ Wychitawacsa, čáru, Luha a Grininga. Mal som skvelé nápady na môj set a takmer som vsetko stratil…

Mimochodom, Ďalším hosom Technologicu bude Christian Wunsch. Držíme mu palce aby sa mu nestalo nič podobné Gregovej story ..

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*