Nu Jazz Dayz na Mikuláša

Na festivale sa budú prezentova hudobníci a DJs s iným pohľadom na jazz a s iným pohľadom aj na hranice jazzu ako žánru.
5. decembra v FK ic.sk výstupia trnavskí VENEER; poľský magický karpatský projekt Karpaty Magiczne, s hudbou inšpirovanou zvukmi a tajomstvami prírody; ostrieľaný džezmen VINX, leader Jungle Funk a spoluhráč osobností od Stinga cez Taj Mahal až po Herbieho Hancocka a na záver DJs a MC 4HERO, pionierov miešania jazzových vplyvov do drum´n´bass.

6. decembra v FK ic.sk vystúpia domáci FROGSKI POP; osemčlenný moravský &quotdrumandjazzandbassband” RADIUM.NFO; anglicania THE BAYS, čiže rytmická sekcia koncertnej zostavy Massive Attack doplnená s o klávesáka a DJa, kapela ktorá hrá iba naživo a nikdy ten istý set. Najjagavejsiou hviezdou festivalu je londýnsky guru spájania zdalivo nespojiteľných štýlov a krstný otec nu-jazzu GILLES PETERSON.

Obidva dni až do rána hraju aj DJs Kinet a Magálová, rezidenti Budhabaru s najlepším nu-jazz setom v meste. 7. septebra sa festival presunie do klubu Hlbočina, kde sa za gramofónmi predvedú Wolfgang Schlogl a Michael Holzgruber z viedeskej formacie Sofa Surfers a ostrieľaní londýnski harcovníci Pete Lawrence a Lol Hammond, tentokrát ako vyslanci vlastného festivalu (aj sloganu) Big Chill.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*