NO NAME odštartovali novou piesňou “I prokletí může být štěstí” spoluprácu s veľkými menami českého filmu!

Skupina NO NAME má na konte ďalší veľký úspech! Zložila titulnú pieseň k novému českému filmu Poslední Aristokratka režiséra Jiřího Vejdělka. Novinka s názvom “I prokletí může být štěstí”je prvou českou piesňou slovenskej kapely a vznikla doslova za pár hodín. Zadanie od filmovej spoločnosti prišlo v deň narodeninovýchosláv Maestra Karla Gotta, kam skupinu NO NAME pozvali ako jediných Slovákov!Kapela novou piesňou odštartovala spoluprácu s veľkými menami českého filmu.

Text aj hudbu k novinke napísal spevák a frontman kapely Igor Timko. Skladbu “I prokleti může být štěstí” skomponoval doslova za pár hodín.

„Kto píše alebo tvorí vie, že ak vám “cinkne” hlavná téma, ostatné už ide rýchlo. Svoj nápad som odprezentoval chalanom ešte v deň, kedy sme videli film. Ráno sme si v Prahe pozreli film, večer sme odohrali koncert v Kladne, nuž a v noci na oslavách Maestra Karla Gotta som v uvoľnenej atmosfére kolegom z kapely navrhol, či by sme pesničku k filmu nevystihli sloganom “I prokleti může být štestí”. Reakcia bola fantastická a tak sme si rovno pripili aj na Maestra, aj na novú pesničku,“ prezradil líder kapely Igor Timko.

            Skladba nemá typický zvuk skupiny NO NAME. Tentokrát kapela nadviazala na českých klasikov a vytvorila doslova novú Werichovku.

“Zadanie znelo jasne, český film a rodinná komédia, tak text vznikol v češtine. Ľudia sa čudujú, že ako je možné, že dokážeme plnohodnotne tvoriť aj v českom jazyku, ale je to jednoducho tým, že sme detstvo prežili nielen na slovenských ale aj českých rozprávkach. Práve preto sme sa snažili žánrovo nadviazať na filmy ako Traja  veteráni alebo Werichov Cisárov pekár a pekárov cisár. Skladbu po prvýkrát naživo odohráme v O2 Aréne 19.10. v rámci českého Mejdanu s rádiom Impulz,“ vysvetľuje Igor Timko.

Skupina NO NAME žne v Českej republike jeden úspech za druhým. Skladbou k filmu Poslední Aristokratka odstartovala spoluprácu s veľkými menami českého filmu. V rodinnej komédii je hviezdne obsadenie hercov ako Hynek Čermák, Tatiana Dyková, Martin Pechlát, Eliška Balzerová, Pavel Liška alebo Táňa Pauhofová. Skupina si nenechá ujsť premiéru filmu, ktorý si budú môcť pozrieť diváci od 24. októbra v Českej aj Slovenskej republike.

„Sme poctení, že sa naša muzika ocitla ako titulka filmu s hviezdnym obsadením.Niektorých poznáme osobne, na ostatných sa tešíme na premiére. S pánom režisérom Vejdělkom prebiehala diskusia na tému filmu a tému pesničky. S producentami Ondrejom Zimou a Silviou Michajlovou dolaďujeme posledné detaily. Vyzerá to tak, že na premiére filmu si našu pieseň aj zahráme. Osobne milujem prácu na niečom, čo sa nepredvídateľne vyvíja, či je to hudba, film, pieseň, všetko si to žije svojim vlastným životom. Akurát ich v správny čas môžete jemne korigovať, ale skutočne ide o živý organizmus, ktorý sa odvíja od toho, ako kreatívni ľudia ho formujú,“ konštatuje Igor Timko.

Vojta Paleček, Igor Timko , vpravo Martin Vaněk


         K novinke vznikol aj videoklip, ktorý je kombináciou procesu tvorby v štúdiu a reálnych záberov z filmu. Kapelu v štúdiu nasnímal Vojta Paleček a Martin Vaněk, za finálnou verziou klipu stojí filmový strihač Onřej Hokr. V klipe si zahrala kompletná zostava NO NAME -Igor Timko, spev, Dušan Timko, gitara, Ivan Timko, bicie, Roman Timko, gitara, Zoli Šallai, klávesy a nový basgitarista Pavol Jakab.

„Absolútne perfektne zapadol do kapely. Práve vďaka Pavlovi Jakabovi sme si uvedomili, čo všetko sme za tie roky dokázali. Pre niekoho, kto doposiaľ v Českej republike nekoncertoval to môže pôsobiť ako zázrak. Tak si ho ako nováčika a hlavne jeho pozitívne reakcie užívame,“ s radosťou hovorí Igor Timko.

            NO NAME majú za sebou rušné leto. Po dvoch rokoch sa vrátili na festivalový seriál Hrady.cz, kde ich privítali desaťtisíce fanúšikov.

„Navštívili sme krásne historické hrady, bolo to sedem koncertov v rade, každá sobota, Návrat na Vizovické Trnkobraní stál tiež za to. Z týchto koncertov sme nabrali materiál, k nášmu novému chystanému videu. Je to vlastne prerábka piesne „Ži…a nech žít“ do kapelovej plnohodnotnej verzie. A o chvíľu je tu 30-te výročie nežnej revolúcie, a odkaz ži a nech žít je nadčasový. Veľmi nás teší, že si zahráme aj doma, po prvýkrát nás už tento víkend čaká Petržalka fest v Bratislave. A nedávno sme odohrali koncert na opačnej strane republiky vo Veľkých Kapušanoch. Čakajú nás koncerty aj v rodných Košiciach, je to super,“ uzatvára Igor Timko.

No Name

Nový klip NO NAME“I prokletí může být štěstí”si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=IJc80IVTLvI

  Viac informácií o skupine NO NAME nájdete nawww.no-name.sk a https://www.facebook.com/noname.sk/.

Informácie o filme Poslední Aristokratka sú na www.facebook.com/posledniaristokratka

fotografie : Miloš Nejezchleb

About blackdog 458 Articles
Blackdog

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*