Nils Hess (get f*cked/london) : Profil

Nils Hess

V roce 1988 začala DJská dráha Nilse Hesse, v té době začínal na severním pobřeží Anglie v klubu Grimsby’s Customs House.Krátce po udělení licence k provozování nočních produkcí se zde stal rezidentem pátečních i sobotních parties.

Brzy, díky dobré znalosti němčiny, začal také často hostovat v Německu.V roce 1990 klub Grimsby’s skončil a Nils se rychle přesunul do Londýna, se Severem však udržoval vazby i nadále a často hostoval například v klubu Hacienda,zatímco v Londýně si budoval pozici v brixtonském Fridge. Zde, stejně jako v Haciendě vystupoval s celou řadou houseových pionýrú, kterými byli např.: Ian B, Eddie Richards, Colin Dale, Colin Faver, Carl Cox, Mr C, The Shamen, Orbital, LFO, Nightmares on Wax & The Prodigy.

V letech ’91 & ’93 se Hess přeorientoval více na breakbeat a hardcore a často opět hrál v Německu, například v legendárním manheimském klubu Milk Club & X’s, kam si vozil hosty Briana Gee, Jumping Jack Frost, Grooveridera, Fabia, Raye Keitha a Nicky Blackmarketa.

Do konce roku 93 opět došlo k několika změnám a Nils se opět začal soustředit na věci v Londýně, spolu s bratrem Hansem Hessem,Alexem Oppidem Marco Lenzim otevřeli podnik Silverfish na Charing Cross Road. Byla to galerie, obchod s deskama a kavárna, a v podstatě zde trávil 24 hodin denně. Každý víkend zde byly parties jako například &quotGo Home” a díky těmto pravidelným akcím zanedlouho vznikla celá řada DJských příležitostí v Bangkoku, Athenách, ve Francii a v Německu.. V roc 1996 se vše znovu pohnulo kupředu, Nils,Hans a Marco založili hudební firmu Under Cover Music Group na Covent Garden, a tak vznikla jedna z nejuznávanějších značek Eukatech .Label Eukatech/Eukahouse byl vyhodnocen nejlepším nezávislým labelem v prestižním časopise Muzik v roce 2001.

Jako producent používá Nils řadu přezdívek jako Flunkies pro Loaded (odd. Skint Records) a nejčastěji Reck (pro techno) nebo Get F**ked (s Nathane Colesem). Zvuk Get F**cked získal londýnskou scénu albem Wet Dreams , které dosáhlo místa 9 v anketě Muziku .

Nils Hess je v současnosti jedním z nejuznávanějších tech-houseových producentú, získal řadu ocenění jako Music Week’s Cool Cuts & 7’s Buzz Chart , stejně jako řadu společných vystoupení s celebritami jakými jsou Pete Tong, Carl Cox, Laurent Garnier, Boy George & Gilles Peterson .

Hrává v zcela nejprestižnějších klubech Tresor, Sage, Milk, Omen, Tribal Gathering (vše v Německu), Home (Deep South resident), Fabric, The End, The Fridge, Heaven, The Soundshaft, Brixton Academy,Gatecrasher,Renaissance a samozřejmě v Roxy Praha.

Jako remixer pracoval se skladbami od Lauren Hill, DJe Pierra, Johna Beltrana, Bad Meets Evil featuring Eminem, Cool and the Gang, Hardfloor, George Morella a Olivera Lieb , pokud máme jmenovat alespoň některé.

V roce 2002 jej časopis Ministry zařadil mezi Top 5 DJs na světě, k čemuž není co dodat…..!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*