New Faces: Lenin

1,Ako dlho už robíš el.hudbu?
Jedného pekného dňa za mnou došiel otec, či by som náhodou nechcel program
na tvorenie hudby.. mal som vtedy 12 rokov.. jasné že som súhlasil, lebo som sa odmalička zaujímal o zvuk.. tak som sa dostal k fast trackeru a
trackerovanie ma držalo ešte Ďalších 5 rokov.. aj keĎ neskôr to bol už mad
tracker.. takže aby som odpovedal.. je to necelých 7 rokov.

2,čo používaš na produkovanie(pc/hardware)?
Momentálne používam Reason, aj keĎ mnohí naň nadávajú pretože im pripadá ako ostatné komerčné produkty typu magix e-jay a podobné, keĎ si naň človek
zvykne stane sa z neho veľmi dobrý nástroj na tvorbu hudby, v podstate
akéhokoľvek štýlu. No môj komp má pod kapotou 400mhz procesor takže je už
viac ako dýchavičný.. keĎ našporím dos papierov na nový tak začnem pracova s viacerými programami.. keby sa našiel nejaký sponzor budem rád :-)).. a aby som nezabudol ešte tak používam midi controller Roland.. čo mi uľahčuje &quotprácu” s Reasonom.

3,Aký je pracovný postup?
Ráno vstanem, zoberiem si perinu z postele aby mi zima nebola, vyložím si nohy na skriňu, otvorím si nejakú malinku v Reasone a búcham do kláves.. keĎ ma niečo napadne tak to zapíšem do Sekvencéra a spravím si loop, z ktorého potom vychádzam.. často sa však stane, že z pôvodnej slučky nakoniec nič nepoužijem. Najlepší postup je keĎ spravím celý track od začiatku do konca.. ale na to treba silný kopanec od inšpirácie a často sa to nestáva.

4,Spomínaš inšpiráciu, čo a najviac inšpiruje?
Niekedy ma dokáže mimoriadne naštva, keĎ si zapnem telku a počujem tie neskutočné sra.. zlé veci ktoré sa z nej šíria.. to ma dokáže tak naštva, že si sadnem za komp a začnem robi ešte väčšiu sra.. eh no mne sa to páči no.. 😉 ináč ma inšpiruje iná hudba aj keĎ je z inej sféry ako elektronika.. napríklad folk, alebo filmová hudba..

5,Takže čo za štýl vlastne produkuješ ty? Ako by si ho popísal?
Je to niečo ako keĎ sa stretne trance s drum and bassom a podajú si ruky.. Ja si vlastne vyberám z každého štýlu to, čo sa mi páči a použijem to vo
svojej pesničke.. nemyslím tým samozrejme samplovanie, ale kľudne použijem goatrancové zvuky spolu s polámaným rytmom a aj keĎ potom už možno ažko hovori o drumáči, je to niečo čo sa mi páči..

6,Zaujímavé, takže robíš vlastne drumáč alebo goatrance?
Vlastne robím viacero štýlov.. dlho som sa venoval trancu ale ten je podľa mňa už v úpadku.. myslím tým eurotrance.. a zdá sa mi že goa už takisto stagnuje.. alebo som sa jednoducho dlho nedostal k dobrým novým veciam 🙂 techno rešpektujem ale dlhšie počúva ho nemusím.

7,čo takto nejakí živí hudobníci, alebo iní hostia?
Zhodou okolností som sa predvčerom bavil so Shiivou na internete a položartom, polovážne sme sa rozprávali o kombinácii drumáču s drumbľou, čo je klasický ľudový nástroj. Som jednoznačne za..

8, Viem, že si vydal svoj track na dnb kompilácii s názvom Remark The Silence. Plánuješ svoju hudbu vyda aj niekde inde?
Plánova by som aj plánoval ale ono to nie je také jednoduché.. držte mi palce 😀

9,čo takto živý koncert?
Veľmi rád.. ale najprv to chce poriadny tréning.

Tak držím palce a Ďakujem za rozhovor.

Text: Matúš Gajdoš

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*