Music Is The Key : Tlačová správa.

Po druhý raz brány mesta privítajú milovníkov elektronickej tanečnej hudby z celej republiky, ale aj so susedného MaĎarska, aby strávili príjemný víkend v rytme techna, tech-housu, junglu, a iných žánrov elektronickej tanečnej hudby. V minulom roku sa tu predstavilo osem známych aj menej známych djs z bývalého československa napr.: Svetlux, Frodo, Agony, Lixx, atd. Nultý-premierový ročník navštívilo okolo tisícpästo spokojných návštevníkov, festival si získal hneĎ na popularite a zaradil sa medzi aj dôležitejšie kultúrne podujatia v rámci Komarňanských dní. Tohto roku organizátori pripravili niekoľko podstatných a zaujímavých zmien.

Festival bude dvojdňový, ponúkne dve rovnocenné a tematicky rozdelené pódia. Piatkový deň bude patri junglu a drum and basu, najrýchlejšie sa rozvýjajúcemu hudobnému štýlu u nás. ahákom večera bude zástupca holandskej scény dj Cutoff a spolu s nim diktátor lámavých beatov a naša dlhodobá jednička dj Gabanna. Sekundova im budú predstavitelia českej dj-skej školy z Prahy Agony a z Ostravy Inspiral X62 z uznávaneho zoskupenia dvoika-troika. Program na Hlavnom pódiu spestrí v zaujímavom sete dj Lixx spoločne s hlasom MC Greenie. Perličkou večera budú vystúpenia prapôvodných austrálskych fúkacích nástrojov didjeridoo.

Úvodné beaty festivalu odznejú na Mini stage, o ktoré sa postará jeden z mála producentov českej housovej scény dj Coitus Exitus. Špičku tech-housu predstavia residenti pražského kultového klubu Radost FX dj-ka Reeha a Manio. Brnenskú tanečnú scénu príde reprezentova dlhoročná osobnos a pionier tohto žánru hudby dj Javas. Piatkový line up doplní jediný slovenský zástupca na housovom floore Shaker J.

V sobotu sa na Hlavnom pódiu predstavia veličiny svetovej elektronickej scény ako napr.: Japonský techno producent a dj Takaaki Itoh, Ďalej španielsky matador industriálneho techna Christian Wünsch v živom sete, mladá a nádejná švajčiarka slovenského pôvodu dj-ane Weed. Nesmieme zabudnú na dj-ske dvojice Benko & Svetlux aka Benelux a čechoslováci Frodo & Mazar v spoločnom gramofónovom pingpongu. O štart dvanás hodinovej techno parády sa postará talent českého djingu Skunkwalker.

Mini stage ponúkne návstevníkom pestrosou nemenej zaostávajúci hudobný štýl, u nás dos obľúbený – minimal. Kvalitu tohto žánru garantuje celý rad zvučných mien. Od našich južných susedov z maĎarska príde dj-ane Dorka, residentka vyhláseného berlínskeho klubu Tresor. Nemeckú scénu reprezentuje frankfurtský dj a producent pomalých beatov Dave Navarro. Progresívny dj-ský nástroj Final scratch, nám predstavý vo svojom sete Ďalší čechoslovák Igor Pataky. Slovenskú špičku minimalu predstavia dj Skank a dj Benko.

Historický priestor Komárňanskej Starej pevnosti dodá festivalu zvláštnu atmosféru a ponúkne milovníkom tejto hudby nezabudnutelný zážitok. Na spríjemnenie oboch dní bude v areáli vybudovaná oddychová čas, tri bary s osviežením a občerstvením, Ďalej tri stolové futbálky, tetovací salon a hlavne ! kvantum kvalitnej hudby.

Dúfame, že tieto fakty sú dostačujúce a mnohý sa už teraz navnadili na jediný open air festival elektronickej hudby na Slovensku. Za celý realizačný team Vám prajem príjemnu zábavu

KOMÁRňANSKÉ DNI 2003

MUSIC IS THE KEY – Open Air Electronic Music Festival

DÁTUM : 02. – 03. mája 2003
MIESTO : Stará pevnos – BAŠTY , Komárno , SK

ORGANIZÁTOR : Just.techno.org
WEBSITE : www.KOMÁRNO.SK
JUST.TECHNO.ORG

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*