Mr.Base – New Faces.

Marián Juranyi aka Mr.Base sa elektronickej hudbe venuje už štyri roky. K produkovaniu ho priviedol
kamarát Dr.sonic, ktorého sme už tiež na našich stránkach predstavovali. Svoju hudbu robí na programe s názvom
BUZZ, v ktorom tiež generuje väčšinu použitých zvukov. Najnovšie vraj testuje program Fruity Loopz, takže je dos možné, že o chvíľu nastane malá zmena.

Pri produkovaní ho najviac inšpiruje hudba, s ktorou sa každý deň stretáva, prípadne počuje na párty. Pôvodným zámerom bolo produkova techno, ale po dokončení skladby vždy vznikne niečo iné(napr. electro). Má rád hlboké zvuky, čiastočne psychadelické. Vymýšľa tiež svojské štýly, takže o nové nápady rozhodne núdzu nemá. Sám hovorí, že v súčasnosti majú producenti tendenciu viacej experimentova, čo dokazuje aj momentálne populárny minimal. Elektronická hudba ešte zĎaleka nevyčerpala všetky svoje možnosti.

MrBase sa momentálne venuje hlavne djingu a na našu otázku, či sa cíti by viac djom, alebo producentom odpovedal jednoducho:
&quotProdukovanie nechám radšej na takých kvalitných producentov ako je Dr.Sonic a ja sa budem radšej venova tomu, čo viem najlepšie.”

Jeho tracky sa nedajú v súčasnosti bohužiaľ nikde vypoču a tak máte jedinečnú možnos urobi tak na našej stránke v rubrike mp3. K tracku Fade out, ktorý sa tam nachádza nám autor povedal nasledovné: &quotTento track mám rád. Mal som chu na elektro a tak som ho spravil…. Ostatné už necháme na vás.

text: Matúš Gajdoš

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*