Michael Burian – Rozhovor.

01. Ako prvé by sa zaujímalo ako tráviš leto. Vzhľadom nato, že si sa stal djom roka podla Xmagu si asi dovolenky veľmi neužiješ, alebo sa mýlim?
Máš pravdu, jsem hodně vytížený, né jenom přes leto ale již několik let jsem v podstatě neměl volný vikend. Někdy vystupuji i mimo víkend a tak jsem vždy velice rád kdyřž si múžu na par dní udělat volno. Byl jsem před týdnem pět dní na Ibize, hrál jsem v Manumission motel a tak jsem tam ještě pár dní zústal. Byl to opravdu skvělý relax a proto se tam ještě první týden v září vrátím. To bude z dovolené asi vše. Musím ale ješt říct že to vlasně je první taková trochu dovolená za poslední 10 let.

02. Vrátim sa k tomu djovi roka. Aké máš z toho pocity?
Tak určitě je fajn pocit že to co dělám má u publika kladný ohlas. Nic víc, nic míň to pro mě neznamená.

03. Dozvedel som sa, ze si navštívil minulý týždeň Tomáša Haverlíka, trochu ste poklebetili na tému spoločného produkovania. Prezradíš nám čosi viac?
Tak Tomáš je určitě hodně talentovaný producent a určitě fajn člověk. Po mojí první návštěvě jeho studia mě napadlo udělat něco společně. Když jsem mu to potom navrhl tak sám říkal že o tom samém taky uvažoval. Takže myslím že na něčem určitě budeme spolupracovat, více ale asi nemá cenu prozrazovat.

04. Oficiálne si vydal už svoj druhý singel, znamená to, že sa po dlhých rokoch djingu budeš venova skôr tvorbe vlastných trackov? Prečo?
Určitě mě baví oboje, jak djing tak vlastní tvorba ve studiu. Já si myslím, že je to v podstatě ideální kombinace, protože při djingu mě napadá spousta věcí , které potom ve studiu múžu převést do reality.

05. Tento týždeň si hral v Martine na festivale Nočné Vlny, zaujímalo by ma, či si si pripravil na túto akciu niečo extra?
Určitě ano.

06. Pýtam sa hlavne preto, že mi nie je celkom jasne, že po toľkých rokoch hrania ešte experimentuješ s nejakými inými zariadeniami okrem gramofónov?
Rád používám rúzné efektové zařízení, popřípadě ruzné zvuky nahhrané na CD. Do budoucna také hodně uvažuji o zařízení Final Scratch.

07. Objavuješ sa tu pomerne často, ako hodnotíš slovenských djov?
Ne nevím, opravdu jsem jich slyšel hodně málo a tak bych nechtěl nikoho nějak hodnotit. Spíš koho si vždy rád poslechu a to je třeba Maroš Glaubic, Little Lui nebo Martin Haberland.

08. Práca dja je veľmi namáhavá na čas, neustále sa presúvaš z miesta na miesto. Baví a ešte cestova?
Baví a nebaví, rád cestuju a poznávám nové místa a země. Je ale pravda že po náročném víkendu se zase strašně rád vracím domú.

09. Dos sa tým zvyšuje aj riziko rôznych nehôd, niekde som čítal, že Karel Gott mal už tri vážne autonehody, pri ktorých skoro prišiel o život. Akú máš ty štatistiku?
Tak většinou jezdím sám a je pravda že toho najezdím opravdu hodně, ročně cca 70 000 kilometrú. Jezdím celkem rád a rád jezdím rychle, ale také
bezpečně. Žádnou vetší nehodu jsem naštěstí zatím neměl. Ovšem pokuty za překročenou rychlost raději ani nepočítám.

10. A nakoniec odkaz pre našich čitateľov?
BuĎte wet&hard.

Text: Digital Kid

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*