Master G: Profil

DJ MASTER G
V roce 1970 přistál na zemi DJ (z Marsu), aby v karvinských klubech hrál z gramofonú underground music. Dlužno dodat, že ve špatnou dobu a na špatném místě. Hodně jeho diskoték bylo tím pádem ilegálních. S postupující normalizací byly tendence hrát západní skupiny téměř potlačeny. DJ zústal sám. Na počátku 80. let, kdy vrcholila éra elektronických skupin, oko komunistických přisluhovačú polevilo, avšak DJovi byl přidělen osobní &quotfízl”. DJ se opět stával nepohodlným pro místní komunistické bossy, kteří mu zakazovali produkce a vyhrožovali fyzickou likvidací v Třineckých železárnách. I přesto hrál a rapoval po celé Moravě a čechách. Pár dnú před revolucí byl ještě vyslýchán svým &quotfízlem” na STB (tento &quotfízl” je stále úspěšným dústojníkem), aby se potom na revoluci aktivně podílel (ostatní se báli). DJ zústal sám.
Založení klubu, kde by se mixovalo z vinylú na Technicsech progressive music bylo nutností. To ovšem DJ netušil, že klub bude zavřený až do podzimu 1999. Vyjížděl jen na soutěže a občasné hostování (Mistr čSR z Atlantis 094; 3. 1. a 2. místo Zlatého Maxe o nejlepší klub v čR, návštěvy Technics Championships v Londýně a Rimini – setkal se zde s lidmi jako Tony Prince, Dream Team, Cutmaster Swift, ROC Raider, Red Alert atp.). V roce 1994 objevil další mimozemšanku, která mu rapovala do setú, a kterou také zasvětil do tajú mixování a DJingu. Lenka Vinylka nebo také DJ Girlie Cookie (LayDeeJay, B-side) nyní skáče, rapuje a mixuje v Princově NPG Clubu v Mineapolis. Také kvúli sampleru Roland DJ-70 a dalším kosmickým technologiím se začíná rýsovat projekt s hudebníkem Tomym Diagezem – Rhytems Street Squad. Po letech ultimat, výhružek, vymáhání úplatkú a výpalného ze strany místní státní správy musela být činnost v té době již dvou klubú ukončena. DJ opět zústal únavný a sám.
Po šňúře hostování v OV a HA si odjel nespokojený DJ, ověřit své skutečnosti a nápady do Kanady a USA. Zde zjistil, že je úplně normální! Leč po návratu opět zjistil, že si to jen tak maloval, a že se tu nic nezměnilo. Získal, ale pozvání na prestižní RBMA do New Yorku a tedy i mezi stejně smýšlející. RBMA v Londýně (kam byla z New Yorku po 11. září přesunuta) mu přinesla spoustu zážitkú, inspirující a zajímavá setkání: Mixologists, Killa Kela, Bunny Bredd, James Burton – CREAM, DJ Gootfather, Martin Morales, DJ Craze, Spoony, Brign Cross, John Acquuviva, DJ Steven, DJ Zavo atp. (více na http://www.rhymesstreet.da.ru/).

Discography:
2002 – TechEx Records 04 – Groovy
2001 – Bussinez Records – MC Rhytems Street Squad – &quot4 – 6″
2000 – Bussinez Records – MC Rhytems Street Squad II
1998 – Bussinez Records – MC Rhytems Street Squad + Squad – Rhytems

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*