Mark E.G. na Citadele.

Musíte jej vidět, abyste uvěřili všemu tomu, co se o něm říká. Je světoznámý především díky tomu, že dokáže předvést neskutečnou show, stejně jako presentuje svúj neuvěřitelný hudební vkus. Dokázal nadchnout kanadské publikum (v magazínu Poll jej označili za druhého Paul Oakenfolda), vysloužil si také velký úspěch v USA.
Dlouhou řadu let vydával velmi populární sérii na Bonzai Records, šlo o progresivní trance CD na kterých spolupracoval se špičkou v tomto oboru Yves Deruyterem, absolvoval vysoce úspěšné turné s Commander Tom a Chris Liberatorem. Spolu s kolegou Chrissi založil label Blackout Audio, na této značce pak vydali spoustu výtečných techno produkcí, kterými se nesmazatelně zapsali do povědomí světové techno komunity. Jejich skladby remixovali takoví mistři jako například Chris McCormack, Hardcell, Headroom a Glenn Wilson, na akcích je hrají Laurent Garnier, Sven Väth nebo Dave Clarke.

Markovy hudební kořeny sahají do stylu electro, který objevil v roce 1982. Poté se mu zalíbilo Detroit techno, Chicago house, Evropské techno, Acid techno a konečně trance. Počátkem devadesátých let již měl dobré jméno doma ve Velké Británii, hrál pro patnáctitisícové davy trance na raných ravech jako Helter Skelter a Dreamscape. Svědkové Markových vystoupení na legendárních nocích Escape From Samsara nebo Pendragon v Londýně tvrdí, že to byl ten nejtvrdší trance jaký dosud slyšeli. Na jihozápadě Anglie, kde byl mimochodem residentem klubú The Country Club, The Monastery a The Dance Academy, hrál trochu odlišně, tedy směs techna, progresivního a deep trance, vždy pak končil hard trancem. Není tajemstvím, že Mark často vedl největší davy na mnoha kultovních místech po celé Velké Británii. V Kanadě hrál techno, acid a trance – dodnes je tam legendou. V USA se Mark specializuje na hard techno.

Markovým největším úspěchem je získání prvního místa v anketě o nejlepšího zahraničního DJ v Srbsku na rádiu B92 v roce 1996, je pravděpodobně prvním zahraničním DJ, který hrál v sousední Makedonii. Markovu oblíbenost ve Východní Evropě jasně ukazuje také fakt, že byl prvním zahraničním DJ, který se vrátil do Bělehradu, jen pár týdnú po leteckých útocích NATO.

V uplynulých pěti letech namixoval Mark mnoho významných CD, mimo jiné „Brainstorm“ série na labelu React, „Techno Transmissions“ na Rumour a „This Is Techno 2“ na Beechwood, plus dvě CD pro Bonzai, mezi nimiž je také legendární „From Bonzai With Love“ z roku 2000 a „Battle Of The DJ´s II“ (spolu s Yves Deruyterem).

Při takto nabitém DJ programu, se zdá až neuvěřitelné, že si našel čas na vlastní produkci ve studiu. Vydal několik desek na vlastním Blackout Audio (spolu s Chrissi), také na Planet Rhythm/Compound pod pseudonymem „The Anxious“. Produkoval pro label Chris McCormacka Embryo a značku Chrise Liberatora Cluster, Infected Rowlanda The Bastard a není to dlouho, co podepsal kontrakt s americkým Blueline Recordings. Trance vydává Mark na Bonzai a nesčetném množství nejlepších světových trance labelú, nedávno podepsal s Overdose Productions v Německu pro značku Massive Records.

Tak jako se většina DJs soustředí pouze na jeden styl, Mark jich hraje spoustu. Techno, trance, ambient nebo electro, zkrátka skoro všechny, jinými slovy to, co se zrovna hodí na tu kterou party. Pokud jsi DJ, „musíš být hudební osobnost“ říká.

Markovi EG je 28 let, znají jej téměř po celém světě a to hlavně na poli undergroundu.
„Miluji Djing celým svým srdcem, dávám do toho vše, co mám“.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*