Manio a Reeha – rozhovor.

Reeha
V Brně už jsi několikrát hrála, takže předpokládám, že Tě zdejší publikum zná, přesto, zkus ve stručnosti popsat jak dlouho hraješ a co hraješ.

Hraju od roku 1995, takže sedm let. Múj styl by se dal nejlíp označit jako undergroundový house, postavený na výrazně perkusivních rytmech s někdy až hypnotickými melodiemi.

Jsi residentkou pražského klubu Radost FX, od kdy, na jakých akcích Tě tam múžou lidi slyšet?
Residentkou Radosti jsem přibližně od roku 1998, v současné době tam hrávám na noci s názvem LEXICON, která je tématicky věnována rúzným tajemným věcem jako astrologie nebo předpovídání budoucnosti.

3. Věnuješ se kromě hraní také jiným činnostem souvisejícím s
muzikou, mám na mysli produkci, booking atp. ?

V současné době přebírám spolu s DJ Maniem celý Lighthouse booking, takže by se dalo říct že se začínám věnovat bookinguJ. Jinak hodláme dále pokračovat v produkování parties pod hlavičkou ArtImpress, na které jsme v poslední době neměli čas.

4. Myslím, že na Citadele jsi už jednou hrála, jaký je Tvúj názor
na velké akce tohoto typu?

Co na to odpovědět? Nemám nic proti jakékoliv akci, na které nechybí dobrá hudba, zábava a pozitivní vibrace. Popularita Citadely za těch několik let jejího trvání svědčí jistě o tom, že ani jednu z vlastností, o kterých jsem mluvila nepostrádá.

5. Léto je v plném proudu a s ním i festivaly, hrála jsi, nebo se
chystáš na hraní na nějakém z letošních open air festivalú?

Hrála jsem na festivalech Open Air Field a Loop, které se myslím aspoň po umělecké stránce oba velmi vydařily. Na žádný další se bohužel nechystám, ale ráda bych všechny pozvala na další LEXICON do Radosti FX, který se uskuteční už v sobotu 31.8.

MANIO

Na taneční scéně se pohybuješ v podstatě od prvních parties na
Moravě, libí se Ti současný vývoj?

Podle mého názoru je současný vývoj především odrazem dvou věcí: ekonomiky a povahy všech zúčastněných. Nerad bych rozebíral a kritizoval, takových je tu v poslední době čím dál víc. Spíš bych rád vyjádřil respekt všem, kteří touhle hudbou stejně jako já žijí, a neodradí je od toho ani fakt, že české publikum z velké části ještě pořád nezískalo schopnost otevřít se dobré hudbě a nechat se nést na jejích vlnách….čest výjimkám!

2. Jsi členem projektu E.C.A. se kterým jste nedávno debutovali na
značce Lighthouse, vydali jste také remix pro Priessnitz, co chystáte v
současné době?

V jednání jsou již dva nové vinyly ECA, na první se múžete těšit už na podzim. Náš nejaktuálnější počin je skladba &quotI choose you,” kterou nazpívala Charlie One a právě vychází na kompilaci &quotPrague Loves Paris.”

3. Namixoval jsi jeden z dílú populární série House Party pro Next
Eru, jak se s odstupem času díváš na tohle CD?

Já se na něj moc nedívám, ale když ho poslouchám mám záchvaty smíchuJ. Plánuju namíchat nové CD a to už taková legrace nebude. Nebudu však předbíhat, nechte se překvapit.

4. Jsi momentálně residentem nějakého klubu?
Jsem rezidentem Radosti FX, mojí současnou rezidentní nocí je party Kamasutra.

5. Vloni jsi spolu s Reehou organizoval několik výtečných parties v
pražské Radosti FX, přivezli jste zajímavé DJs ze Švýcarska a jiných
zemí, celkový koncept akcí byl opravdu hodně dobře vymyšlený, chystáte
se v tom pokračovat, pokud ano, na koho se múžeme v blízké budoucnosti
těšit?

Samozřejmě bychom rádi pokračovali, zabírá to však úplně všechen čas, který máme. Jakmile se zaběhnou naše nové aktivity a vyjde hudba, kterou ještě stále připravujeme, vrhneme se na to a připravíme úplně novou a zajímavou koncepci. Víme o spoustě hudebních lahúdek, které by se daly přivézt a doufáme, že se nám je sem postupně všechny podaří dostat. Všechno včas oznámíme.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*