Makaton (UK) – profil.

Projekt Makaton pochádza z britských ostrovov a má ho na svedomí nenápadný človek Steve Bailey. Steve pochádza z Londýna a je spriaznenou dušou ľudí okolo birminghamského kultového labelu s názvom Downwards.

Po založení vlastného vydavateľstva Rodz-konez records o sebe Makaton dáva vedie stále častejšie a samozrejme aj hlasnejšie. To vĎaka neustále sa vyvíjajúcemu originálnemu zvuku, ktorým si od počiatku získal mnoho priaznivcov a to aj medzi špičkovými technoproducentami. Napríklad piate pokračovanie Rodz-konez remixoval sám pan veľký Regis.
Nedávno svetlo sveta uzrelo už deviate pokračovanie tohoto labelu aj mimo samotného majiteľa , keĎ tu dostal priestor aj kolega Max Duley, ktorý je iba prvý z rady hosov. Nasledova by mali Function a dokonca aj Inigo Kennedy.

Projekt Makaton vystupuje zásadne iba naživo. Je to podľa Steva najdokonalejšia forma prezentácie jeho hudby. Na Slovensku už Makaton live vystúpil niekoľko krát, avšak aj keĎ v Anglicku hrá vo vyhlásenom birminghamskom klube House Of God, po boku veličín tamojšej technoscény nebude tomu inak ani u nás. Po jeho boku sa totiž predstavia ostrieľaní dji Subtech dj booking Dalo a Tibor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*