LUKE SLATER – profil

Luke Slater je mŕtvy. Nech žije Luke Slater. Za poslednú dekádu zaregistroval každý fanúšik techna meno tohoto neúnavného a enigmatického producenta a Dja. Slater je jedným z najinovativnejších techno producentov na svete. Za gramofónmi po celom svete a vo svojom štúdiu v Londýne sa preukázal ako geniálny chirurg kinetiky, a z jeho post-elektro undergroundovej tanečnej produkcie srší mágia.

Neuveriteľných pä albumov a tiež obrovské množstvo singlov na rôznych labeloch a pod rôznymi pseudonymami (napr. Planetary Assault Systém) potvrdzujú jeho štatút brilantného expresionistu. Jeho album Wireless z roku 1999 a obzvl᚝ single Body Freefall, Electronic Inform a All Exhale z tejto platne sú kolážou nekompromisného techna, elektra 80tých rokov, perkusií a industriálu.

Na svojom novom albume Alright on top, ktorý vyšiel labeli Mute sa Slater predstavuje v úplne novej podobe. Je to patričné privítanie nového millénia. Na albume spolupracoval s bývalým spevákom skupiny The Aloof, Rickym Barlowem. Toto už nie je abstraktný manipulátor Luke, ale je to dramatický, hydraulický, lyricky špecifický, extrovertný, elektronicky bluesový Luke Slater. Desa trackov čistého oslobodenia, o ktorých sám hovorí Chcel som urobi pesničkové album. Dlho som písal skladby a čakal kým nájdem adekvátneho speváka, teraz som ho našiel.

Nová platňa si napriek svojej lyrickej podobe zachováva veľmi tanečný charakter. Sú to skladby, ktoré potešia pri počúvaní ale tiež rozviažu nohy. Budete určite prekvapení!

Luke Slater so svojím techno setom sa predstaví v piatok 19.7. na festivale Pohoda v Treenčíne na SMINT STAGE.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*