Lucca : Interview.

01. Jak proběhl začátek roku ?
Oproti hektickému roku 2002 byl leden odpočinkový z hlediska hraní. Většinu času jsem strávila ve studiu. Kromě dvou menších akcí jsem hrála na výborné párty v Industry Praha a v mém nejoblíbenějším klubu Fabric Ostrava.

02. Jak daleko je tvoje vlastní produkce ?
Asi rok jsem se snažila zdokonalovat svúj vlastní počítač a investovat do vlastního mini studia. Mám vlastní drummaschine a další vybavení. Nakonec jsem ale zvolila efektivnější cestu – základy vytvářím u sebe a finální výsledek pak u zvukového inženýra. Mám spoustu inspirace i vlastních zvukú, ale finální zpracování musím dělat v profi studiu.

03. Kdo je onen tajemný zvukový inženýr ? Není to Mathew B. ?:-)
Ne mám dva spoluracovníky, jeden je v Barceloně, kde jsem nyní byla týden a dokončili jsme 4 tracky a druhý je v Brně, s ním máme rozpracovaný zatím jeden track.

04. A kdy tvé věci vyjdou a kde ?
Tracky by mohly vyjít ihned, ale v podstatě jednám s rúznými labely a snažím se o nejvýhodnější distribuci. Nechci mít věci někde, kde zapadnou v zapomění. Mám nabídku od Bellboy, ale vytvořené věci jsou pro tuto značku příliš tvrdé, jednám s Aquatraxem a Convexem, uvidíme.

05. A proč si věci nevydáš sama ?
Jak jsem již řekla, záleží mi na co nejlepší distribuci, ne na honoráři. A u vlastního labelu bych musela nejdříve investovat min 70.000 do výroby a pak bych musela zajistit dobrou distribuci. Je to nesmysl, nikam by to nevedlo.

06. Jak se snáší profese producentky a DJky ?
Začínám plně chápat proč tolik producentú neumí hrát a proč DJs nedovedou produkovat. Obojí skloubit je těžké, dobrý DJ musí mít přehled o stovkách desek a musí odehrát min 6-8 vystoupení měsíčně aby si udržel styk s publikem. To je těžké pokud jsi
zavřený 12 hodin ve studiu. Proto tolik světových DJs pracuje stejným zpúsobem jako já – najímají si zvukové inženýry na finální zpracování svých myšlenek.

07. Jsi známá svým vztahem k latinskoamerické scéně, proč právě k této scéně ?
Mám španělského manažera a ten mě &quotposlal” loni do Kolumbie a několikrát do Španělska. Vyhovuje mi španělské temperamentní pojetí techna, tvrdý syrový industrial ráda nemám.

08. čekají tě letos nějaké další země ?
Bohužel jsem musela odmítnout Mayday Budapest a to mě skutečně mrzí. Jenže v ten den již mám nasmlouvané Turecko – Ankaru. Jako na potvoru na stejný den přišla nabídka z Holandska…. To tak někdy je, že nabídky se nahrnou na jeden den. V nejbližší době mě chystá například společné vystoupení s Chrisem Liebingem v Cazinu Linz (15.2.), či Gazometer 1.3.. Na jaře bude opět několik hraní v Španělsku a premiéra ve Švýcarsku, jedno Německo a snad by se brzy měla potvrdit Brazílie.

09. Jak to všechno jde dohromady s osobním životem ?
Nejde to vúbec dohromady, ale jsem fanatik do hudby a tak se snažím být nad věcí a osobní život odložit po třicítce 🙂

10. Tvé aktuální Top 10
Marco Carola – Question 10
Marc Antonio – Percussive Mission – Analytic Trail 03
Technasia Recreations – Renato Cohen Remix
The Advent – Orbeat 03
Next Try E.P. – Ben Sims remix – CLRetry 05
The Dirty Dozen – Unknown Artists
Par Grindvik & Nils Danielsson – Shape
Andrew Richley & Ryan Rivera – Protect Your Soul
7th Gate – Dancer In The Snowfall
Pulse – Carino 2002 – Frisbee

11. A ještě mě napadá – jaký máš vztah k Extreme klubu ?
Promotér Milan Buček z Extreme je múj blízký kamarád a vyjímečný člověk. Myslím, že by si v Bratislavě zasložil větší respekt, protože přivezl desítky zajímavých jmen. V Extreme jsem hrála mnohokrát a vždy to bylo perfektní. Pokaždé bylo plno a vynikající atmosféra.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*