Kto je to N.O.H.A.?

Po instrumentálních začátcích se nakonec dali dohromady s manchesterskou vokalistkou Sam Leight-Brownovou a newyorským rapperem, který si říká MC Chevy Headly. Tato vskutku mezinárodní sestava produkuje energickou směs junglu, hip hopu, jazzu a kdovíčehoještě. Noha je kosmopolitní skupina z Düsseldorfu (Německo), hrající stylově sevřený mix nu-jazzu, liquid funku a energií nabitých groovú.

Expresivní vokál zpěvačky Sam púsobí jako perfektní kontrast k energickým a extrovertním performancím MC Chevyho. Na pódiu N.O.H.A. exceluje jako smrš, rozsévá kolem sebe komplexní zvuky a posunuje, nebo spíše tvoří novou hranici mezi klasickou psanou a klubovou hudbou. Přirozeným zpúsobem tak sjednocuje dynamický djský set s živou performancí. N.O.H.A se tak se svým debutovým albem stali prúkopníky na evropské hudební scéně. Skupina púsobí aktivně v Německu, má na kontě několik dlouhohrajících desek, zatímk poslední je No Slack (2001) a singl Diamonds, jejich skladby Set Out a Peking Express se objevily na kompilaci Unique Club Culture Two. N.O.H.A. spolupracovala a vystupovala s umělci jako Andy Smith Portishead), Malachi (Herbalizer), Armand van Helden, Goldie, J. Majik.

Nová poloha N.O.H.A. je klidná, místy až relaxační a přináší spojení lehkosti, agility a radosti ze života. Skupina púsobí aktivně především v Německu, kde se jejich singly jako „King of the dancehall“ nebo „Set Out“ s přehledem držely několik týdnú v předních pozicích hitparád a znamenal pro skupinu velký obrat. Dúkazem jejich práce ve studiu i na živo je přes 18000 prodaných CD, a nespočet klubových vystoupení.

Videoklip „Reflex the Move“, vyrobený v Praze studiem Phase, se často objevuje v rotacích MTV europe a VIVA 2.
V současné chvíli tráví skupině N.O.H.A. většinu času ve studiu a pracuje na dokončení nového alba, které by mělo v nejbližší době vyjít, nese pracovní název “Things that are beautiful haunt me”.

Text: Roxy

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*