Kazu Kimura – Bassblaster Replicate x-18 – Profil

Kazu Kimura

Odstartoval DJ kariéru v roce 1987, začínal hrát v klubech v Tokiu a okolí. Když mu bylo 19 let stal se profesionálním DJ. Láska k hudbě a neustálé navazování kontaktú s podobně zaměřenými umělci přivedlo Kazu k setkání s DJ Baby Tokio, během jednoho roku začali společně pořádat underground parties a založili společnost Voice Production se sídlem v Tokiu. Konceptem agentury byl tzv. multimediální mix (DJ/parties/promotion/móda) šlo tedy o jakési hnutí zaměřené na podporu klubú a DJ kultury v Tokiu.

V roce 1990 odjel Kazu do Spojených Státú, hrál v klubech Medusa v Chicagu a Trax ve Washingtonu, po návratu začal tvořit vlastní studiový materiál. Kimurova studiová produkce nezústala bez odezvy a jeho tracky se objevily na CD kompilaci na které vychází to nejlepší od tokijských DJs, jmenuje se Tokyo Explosion dosud vyšla vol. 1 a vol. 2 vydává ji Crown Records a materiál zde zveřejnili například DJ Honda, Hiroshi Fujiwara, DJ Heyta a další.

V roce 1993 se Kazu Kimura přestěhoval do Brisbane v Austrálii. Získal příležitosti k hraní v mnoha klubech a na četných rave parties, přitom stále cestoval mezi rodným Tokyem a Brisbane. V roce 95 si také dvakrát zahrál ve světoznámém tokijském klubu Liquid Room.

Rok 1995 byl pro DJ a producenta Kazu Kimuru velmi úspěšným a plodným, dostal nabídku od respektovaného holandského techno/house labelu Touche, aby natočil desku, která se nakonec zrealizovala na sublabelu Jam. Pravidelně, takřka každý měsíc vystupoval na větších i menších (ovšem ne co do významu) akcích v Sydney a Melbourne. Výsledkem těchto úspěšných vystoupení byla rostoucí popularita a nabídka od australské distribuce Mushroom k namixování jedné poloviny CD kompilace, tu druhou dostal na starosti jeden z nejznámějších australských DJ a producentú Will E Tell. Vyšla vpravdě revoluční 2CD mix kompilace, která do značné míry zamávala australskou techno scénou.

Během následujících šesti let se Kazu Kimura postavil na pódium po boku takových hvězd jako: Laurent Garnier, Jeff Mills, Richie Hawtin, Derrick May, Luke Slater, Carl Craig, Dave Angel, Josh Wink, Carl Cox, Space Djz, Ben Sims, Adam Beyer, Cari Lekebusch, The Advent, Chris Liebing, Dj Rush, Damon Wild, Steve Stoll, Steve Bicknell, Derrick, Carter, Dj Misjah & DJ Tim, hrál v Hong Kongu na vyhlášené E-Love, dvakrát se vypravil do Evropy, hrál v Německu v klubu U60311 (Frankfurt), Palazzo (Bingen), Stammheim (Kassel), Warehouse(Colonge), Basement (Wiesbaden), Signalwerk (Mainz), Etec and Div (Eisfield), Time Club (Amsterdam), Nighttown (Rotterdam) a v super techno klubu Ambasada Gavioli, Isola (Slovenia), vrátil se také do studia aby tam natočil Track A pro kompilaci Unknown na labelu Tortured jako Promo 023.

Nyní budete mít jedinečnou příležitost prožít první vystoupení DJ Kazu Kimuri v české republice a to právě prostřednictvím Bassblasteru 19.04.2002 v hale Rondo.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*