Jim Masters (base london/uk) : Profil

JIM MASTERS (base/london/uk)

Jim Masters sa ponoril do britskej tanečnej scény na začiatku 80-tych rokov. Ako DJ a promotér bol Jim zodpovedný za niektoré z najpopulárnejších undergroundových nocí v Londýne a jeho okolí. Dnes je rezidentný DJ a promotér s Carlom Coxom v Ultimate B.A.S.E. a s Billy Nasty-im v &quotOpen to Torture”. Ultimate B.A.S.E. poriada party v klube The Velvet Rooms každý štvrtok ako aj v &quotThe End”. Ako sa blížia ich 4-té narodeniny dokazujú jeho štatút legendy.

Okrem toho Jim a Billy Nasty takisto hosujú na ich &quotOpen to Torture” nociach. The End znovu poskytuje zázemie pre tohto rešpektovaného a extrémne populárneho DJ-a. Jimove prvé kroky vo svete organizovania parties boli v 1985. Vtedy bol zodpovedný za The Saville Row. Bola to moderne štylizovaná akcia na pretekoch scooterov kde hudobným štýlom bol hlavne Soul a R´n´B, Jazz a Funk. Toto sa čoskoro vyvinulo do zriedkavého groove a acid jazz v kluboch ako Shake´n´Fingerpop predstavujúc DJ-ov ako Norman Jay a Giles Peterson. To bola rave scéna na konci osemdesiatych rokov, ktorá si získala Jimovu predstavivos. Bol plne zaangažovaný do promotion a Dj-ingu na týchto akciách a výlet na Ibizu v roku ´89 ho len viac povzbudil. Jim tu objavil kluby ponúkajúce alternatívu ku rave scéne v UK. DJ-i ako Andrew Weatherall a Terry Farley poskytovali náhľad do Baleárskeho zvuku, kde sa beaty stali pomalšími a pohyby davu viac uvoľnenejšie.

Približne v tomto čase Jim začal využíva svoje skúsenosti a vášeň v žurnalizme v časopise &quotTouch magazine”, časti Kiss FM organizácie. Bolo to počas jeho pôsobenia v Touch keĎ pocítil potrebu prejavi sa &quotMinistry of Sound” a nová kapitola sa mohla zača. Začiatkom 90-tych rokov sa Jim aktívne podielal na rozbehnutí vydavateľstva a promotion v čerstvo otvorenom klube &quotMinistry of Sound”. Vyzdvihol klub na svetoznámu úroveň s jeho politikou experimentovania a zavádzania nových trendov na parties.

V spolupráci s promotérmi Charliem Hall-om a Marcom Edmunds-om, bol Jim v &quotDrum Club”. Spolu s &quotOpen all Hours” v Ministry bol toto kľúčový element v celom vývoji UK tanečnej scény. Udiali sa tu debutové vystúpenia aktov ako Underworld, Chemical Brothers, Leftfield popri mnohých Ďalších. Jeho jednorázové akcie &quotIt Is Where It Is”² predstavujúce akty ako Laurent Garnier, Aphex Twin a Derrick May vytvárali nefalšované zaľúbenie pre techno. Na vrchole tohto všetkého bol Jim pri vytvorení labelu Open. Tento label odzrkadloval hudbu nocí v Ministry vrátane umelcov ako Green velvet Carl Craig a Francois K.
S tak rozmanitou hudobnou politikou bolo oprávnené očakáva to isté v Jimovom DJ-skom štýle. Tu sú niektoré z nich: Encompassing House, Techno, Drum´n´Bass, Electro a Future Breaks.

Zaručene neboli nikdy dva sety rovnaké. V roku 1996, po viac ako 5 rokoch Jim opustil &quotMinistry of Sound”. V spojitosti s agentúrou Carla Coxa &quotUltimate DJ agency” to bol dobrý odrazový mostík. Je to určite najúspešnejšia kapitola jeho doterašej kariéry. Jim okrem rezidencie v UK každý mesiac hráva v USA, Španielsku a Portugalsku. Minulý rok nahral Jim dva Essential mixy pre Radio One, vydal &quotThe Sound of Ultimate B.A.S.E Vol. 2″ čo je Jimov mix klasických a obľúbených vecí za roky vo &quotVelvet Rooms” na doplnenie predchádzajúceho mixu od Carla Coxa.

Akoby toto nebolo dos na vynáranie sa s tieňa jeho viac zobrazovaného partnera Carla Coxa. Jeho zoznam hraní za posledné dva roky zahŕňa viac ako 200 klubov po celom svete. A môže sa tiež pochváli 3 rozdielnymi vstupmi v 3 rôznych krajinách za jednu noc! Na Silvestra 1999 bolo možné poču Jima na &quotCream 2000″ v Brixtone ako robí čo najlepšie dokáže, ukazujúc ostatným cestu na nasledujúcich 10 rokov. Je oprávnenou legendou pre jeho nasledovníkov.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*