Jerry : Rozhovor

Rodné jméno: Radek Gehringer
Dj: Jerry
Narozen: 7.4.1974 Brno
Start djing: 1991
Resident: Perpetuum Brno, Apokalypsa party
Styl: techelektro, groovy techno
Aktivity: Dj, spolupořadatel Apokalypsy, moderátor tanečního pořadu Kissmanie

Když tak koukám jaký jsi ročník, tak mě napadá, nemáš toho už dost? :o)
Nemám, nemám toho nikdy dost :o) Hraní jako takové mě baví stále stejně a cítím to stejně jako před 8 – 9 lety, horší je to s cestováním. Třeba teĎ o vánočních svátcích jsem měl 2 – 3 hraní za večer což znamenalo stovky kilometrú prosezených v autě, ale zase na druhé straně o to víc jsem natěšen na lidi :o)

Jsi spolupořadatel party Apokalypsa, která se za poslední rok stále více dere kupředu zájmu lidí. Je něco co se ti na této akci nepodařilo nebo jsi nebyl spokojen?
No, myslím že těch věcí co se nepodařilo je jen zlomek toho, co se podařilo, ale určitě jsou věci, které mě přímo nenadchli. Například ještě dodnes se mně nepodařilo nějak zregulovat počet VIP a volných vstupú, od akci k akci je jich stále více a jistě uznáte, že 500 akreditovaných je vážně moc, nějak tomu musím na Space Djz zabránit :o)

Hmmm… a které si myslíš, že se podařily?
No určitě se nám podařilo dovést Johannese Heila, což osobně považuji za super věc, stejně tak Jamese Ruskina a v únoru Space Djz. Co se týče party jako takové, tak myslím, že tento rok byl hodně o zlepšování, a už po zvukové stránce nebo o 20 m projekci, kterou se myslím začínáme hodně lišit. Rozšířili jsme předprodejní místa i na Slovensko, zajistili exkluzivní ceny na barech a v neposlední řadě se snažíme vždy o nějaký ten bonus k akci. Třeba teĎ 28.2.2003 bude afterparty se zahraniční hvězdou zdarma 🙂

Určitě to musí být paráda zahrát si na vlastní akci před 3000 lidí, jsou nějaká místa, kde ti to sedne lépe?
Ono se to nedá srovnávat, Áčko je moje srdcovka a to je rozdíl. Ale jinak se mě hraje dobře tam, kde lidé reagují na moje hraní, nemá smysl jmenovat. Myslím, že člověk na parketu pozná kdy mě to baví a naopak.

Jak se díváš na současnou taneční scénu? Jsi spokojen?
Dívám se na ni s patřičným odstupem a nadhledem. Myslím, že byla značně zmatená a čekala na lehké zkomercionalizování. Jednou jsem zažil takový zážitek, kdy jsem stál za pultem a jeden tancechtivý masér mě řekl &quottak už zahraj nějaké desky od Apokalypsy”. No jak chceš po takové hlášce hrát?? :o))))))) A to je to, špatná informovanost. Když už takové lidi na techno akce chodí, tak je alespoň informovat, a to je ta komercionalizace. A myslím, že to je i zásluha zmizení kožíškú na party. Teda jsem pro každou odvázanost, ale zase vidět na křižovatce zebru (nemyslím přechod pro chodce) tak to už je trochu moc :o))

Nedávno se rozjeli tvé osobní stránky www.djjerry.cz a 14 dní před tebou webové stránky tvého bratra Djje Orbitha. Není to tak trochu bratrské soupeření?
Hehe, ne to není, nemúžu přece soupeřit s někým, koho jsem učil správně pustit desku :o) ne, dělám si srandu. Stránky jsem chtěl dlouho, ale nikdy na to nebyl čas. Myslím, že je správný, když se lidé múžou podívat kdy a kde hraji, něco si přečíst a poslechnout.

Vím, že moderuješ pořad o taneční scéně Kissmanie s René Kevridgem, jak vycházíte mezi sebou? Je to přesně tak, jak slyšíme v neděli večer?
hehe, jojo, přesně tak to je. René je přesně člověk, který mě sedne na neděli večer, jelikož celý víkend cestuji a hraji, rád jsem s někým, kdo má chu v neděli večer ještě žít.

A jak je to s tvou slovní zásobou? Vím, že možná rejpu… ale?
No taky jsem &quoto tom” něco slyšel :o) ale kritiku vítám. Rozhodně s tím něco udělám, ale podotýkám, že jsem tam na hudební stránku pořadu, výběr desek a informace o nich, moderátorství jako takové má na starosti Kevridge, ale dobrá nebudu se vymlouvat :o)

Ve tvém setu jsou vždy nějaké 2 – 3 desky Marca Baileyho. Je stále tvúj favorit?
No jasně, Baileyho mám rád, ale nedá se říct, že je múj &quotjediný” favorit, například desky od Redheada, Thomase Schumachera, Adama Beyera, MB elektronics, to jsou ty, co teĎ nosím v novém kufru :o) A mám novej kufr :o)

Máme před sebou rok 2003, jaké jsou tvé osobní plány a jaké s Apokalypsou?
Protože je před Apokalypsou, tak osobní plány musí stranou. Takže priorita číslo jedna je Apokalypsa 28.2.2003 s mým vytouženým line-upem Space Djz a Ade Fenton. Jako neokoukanou tvář jsme si vyhlídli Thoda Sharpa, který úzce spolupracuje s Johannesem Heilem, a této záruce já věřím. Takže napřed Áčko, a co se bude dít celý rok, je mi teĎ úplně jedno :o)

Více na : www.djjerry.cz

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*