Jay Haze – profil

Jay Haze, 24, trávil většinu svého mládí jako samotář, dobrodruh. Před tím, než se usadil ve Philadelphii, často střídal místa svého púsobení v Californii, Washingtonu, Coloradu, New Yorku a dokonce i v Pennsylvanii, kde nasbíral spoustu zkušeností. Púvodní profesí je umělecký sklář, ovšem v polovině devadesátých let se nechal strhnout kouzlem techno zvuku, stejně jako Frankie Bones, Adam X a mnoho dalších, tedy i Richie Hawtin. Djingu se začal věnovat před šesti lety, presentujíc deep a minimal tváře techna a houseu. Vystupoval v městech jako Boulder, Rochester, New York City, San Francisco, Philadelphia, Ft. Lauderdale či Tresor v Berlíně. O dva roky později vydává své první tracky. Za krátkou dobu vešel ve známost nejen fanouškú této hudby, ale i producentú a labelú po celém světě.

Hazeho minimal tech-house a experimentální kousky jsou deep, minimal, ruchové, abstraktní a psychedelicky vibrující. Používá 4/4 rytmiku, prvky dubu a vlastně vytvořené zvuky. Konečná aranžmá trackú jsou určená pro oboje – tanec i domácí poslech. Jayova tvorba je velmi originální a reflektuje jeho osobnost stejně jako je tomu u umělcú typu King Tubby, Maurizio, Robert Hood, Herbert či Ricardo Villalobos.

Dnes má J.H. tři labely. Tuning Spork (společně se Seanem O´Nealem aka Someone Else), který je primárně určen pro již zmíněné deep, ruchové tracky, stavěné pro taneční plac. Další, Future Dub, je fúzí reggae, dubu a techno zvuku. Na jejím prvním díle vystupují společně s Davem Shambanem v projektu Montage Spiral. Následující dva vycházejí pod pseudonymem Dub Surgeon. Jeho třetí label, Contexterrior, je vyhraněn takovým odnožím, jako ultra minimal, zmateně ruchové, zdánlivě experimentální tracky. Jay našel velkou oblibu ve vytváření silných zážitkú skrze svou techniku dynamiky.

Do budoucna plánuje živá vystoupení, aby mohl oslovit co nejvíce posluchačú svým unikátním podáním minimalu.

Jay Haze vystoupí 17.5.2003 na party Experience v kulturním domě Letohrad.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*