Jay Denham_(black nation/USA): Profil

Techno pionier z Kalamazaa v Michigane. Jay založil Black Nation records v roku 1992.Predtým však ešte získal slávu za legendárnu &quotIn Synch” EP na Fragile records (podlabel detroitského renomovaného labelu Transmat).Počas tohto obdobia na konci 80-tych a začiatku 90-tych rokov vydal dosky na 430 west, remixoval Kevinovi Saundersonovi na KMS a objavil sa na famóznej &quotTechno II” kompilácii detroitského techna na Network records.

Po 3 rokoch života v Detroite sa v roku 1992 vrátil do rodného mesta Kalamazoo a ešte v tomto roku založil Black Nation records.Kvôli distribučným problémom prišiel prvý release až v roku 1995.Na začiatku roku 1996 jeho &quotDay Of Atonement” a &quotPlayerharter” okamžite oslovili techno fanúšikov a Black Nation sa stal rýchlo notoricky známym pre vysokú kvalitu produkcie.

Okrem Black Nation-u vydával tiež na renomovaných labeloch ako Tresor, Sativae, Fragmented, Cloned Vinyl, Fragile a Cosmic.V roku 1998 vydal svoje prvé album &quotEscape to the Black Planet” na nemeckej značke Disko B.Nasledovalo Ďalšie album &quotSynthesized Society” tak isto na Disko B v roku 1999.Rok 2000 znamenal debut pre 2 nové pod-labely Black Nation – Slavery 2000 a Sector 616.

Počas posledných 4 rokov hral Jay po celom svete.Mayday Berlin (december 1996), Sonar Barcelona (jún 1998) a vystúpenia v Nemecku, Anglicku, Škótsku, Francúzsku, Taliansku, Japonsku a vo veľa daľších krajinách.Bol headlinerom Universe 1998 Tribal Gathering v Anglicku.Za najlepšie hranie považuje 3 akcie Berlínskej Love Parade v roku 2000.
Denham sa stal svetovo známym djom hrajúcim hard funky techno z 3 gramofónov.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*