INTERVIEW – DJ VECTIF / radost fx.praha

Jeho sety môžeme pravidelne poču vo všetkých pražských kluboch, niekoľkokrát vystupoval v Roxy, v roku 2000 bol residentom párty PROZAK v klubu Radost FX, poču ho mohli aj návštevníci klubov Mecca a Paradogs.
Pravidelne vystupuje v kluboch po celej českej RepubliKe a počas svojej kariéry si stihol zahrᝠpo boku takých mien ako sú : Danny Rampling, Eddie Richards, Asad Rizvi, Phil Perry, Colin Dale, Nathan Coles, Nils Hess, Linus, Alex Dean aka Souldoubt, ale i progresívnejších djov ako Sander Kleinenberg, Corvin Dalek, Jay Chappel, Jaydee, Mijk van Dijk, Space DJz, Marco Carola, Nicky Holloway a iných

01. Ahoj moja prvá otázka smeruje k tvojim začiatkom. Ako si sa dostal k Djingu?

– od 13 let jsem hrál na kytaru, nejprve punk, poté rock, skončil jsem v černošské kapele v Anglii, kde jsem hrál blues a rock´n ´roll. Ve Velké Británii jsem žil 3 roky a bylo to právě tam, kde jsem se poprvé dostal k elektronické muzice. Tenkrát prožívali obrovský boom např. Underworld. Po návratu do Prahy jsem jen obtížně hledal muzikanty, kteří by byli na podobné vlně jako já. Prodal jsem kytaru i celou aparaturu a koupil gramofony. Tím to celé začalo. Bylo to někdy na začátku roku 1998.

02. Prezentuješ sa ako houseový dj, aký druh ti najviac sedí, ktorý najviac uprednostnuješ?

– Jsem velkým fanouškem a propagátorem tech-houseové hudby, hlavně londýnského modelu partičky okolo Swagu. Jejich poslední produkce mě ale nikterak nenadchla, celkově se mi zdá, že tech-house v té syrové podobě jakou jsem měl nejraději poněkud stagnuje. Je v tom hodně chemie a je to opravdu slyšet. V poslední době jsem začal trošku „tlačit na pilu“, hraji energičtěji, více funky, ale stále house. V podstatě stále asi tech-house, nicméně se poněkud odkláním od onoho monotónního londýnského hypno modelu. Stále kladu dúraz na výběr kvalitní muziky, ostaně posluchači budou moci posoudit sami v Martině?

03. Prednedávnom ti vyšiel v magazíne XMAG tvoj set (mimochodom podľa mňa veľmi kvalitný) ako si vyberal dosky na tento mix?

– Jsem rád, že se ti líbí?…Na CD jsou v podstatě seřazeny tracky mých oblíbených producentú, převážně jsou to všechno moji známí, kteří mi jednotlivé skladby věnovali na kompilaci bez jakýchkoliv nárokú na honorář. Byla to taková kooperace v rámci propagace tohoto modelu tech-houseové hudby u nás. Jsem rád, že mi na ní přišly vlastně jen kladné ohlasy i právě z Anglie, obvzláště se pak líbila Gideonovi Jacksonovi.Určitě chci i prostřednictvím tohoto rozhovoru všem ještě jednou poděkovat. U vás na Slovensku je to Martin Haberland a Maroš Glaubic a jejich label Benchmark, ze kterého je 2.skladba kompilace Bubák, od Petra Brauna. To je myslím výborná záležitost.

04. V dnešnej dobe patríš medzi českú djskú elitu, bolo ažké sa tam dopracova? Prezradíš nám na to nejaký recept?

– Je opravdu těžké posoudit, co je Djská elita a ani to nemám moc rád. U nás i na Slovensku je celá řada technicky výborných Djú, kteří třeba ani nemají potřebu se někde ventilovat. Já jsem měl to štěstí, že jsem začínal v době, kdy ještě nebylo tolik nadšencú, navíc jsem vždy pracoval i jako promotér. To mi hodně pomohlo, obsazoval jsem se na akce, kde jsem hrál a měl tak příležitost se ukázat. Postupem času se začaly ozývat další promotéři a začali mě bookovat. Jednoznačně nejvíce mi pak pomohly akce na KC Karlov v Benešově, jejichž jsem zakladatalem. Dnešní recept je jednoduchý. Najděte si schopného manažéra. Bez něj to už pújde jen ztuha.

05. Máš nejaký djský vzor? S kým by si si chcel v budúcnosti zahra?

– Vzor žádný nemám. Osobností, které si opravdu vážím, je Eddie Richards. To je skutečně vzácný člověk. Hrál jsem s ním již mnohokrát, jsme dobří přátelé. On je pro mě ztělesněním skutečné víry v undergroundovou house music. Zažil toho už skutečně mnoho a je opravdu obdivuhodné, že i po těch letech je to právě on, kdo ukazuje její další směr. RESPECT!

06. Hrávaš po celej českej republike a v zahraničí, ak by si to mohol hodnoti, pocítil si nejaký rozdiel?

– Taneční scéna v čechách prochází určitou recesí. Došlo k přesycení trhu a hlavně k výměně generací a ta nová je již vychovávána na jiných principech. Boom taneční hudby byl svého času velikou módou, dnes se z něj stala samozřejmá, konzumní záležitost. I módní směry dnes poukazují trochu jinam a tak dochází k určité stagnaci. V zahraničí to není o moc lepší, alespoň pokud jde o house music. Problémy mají v Anglii, Chorvatsku, Německu, Francii, ale i USA. Asi nejlépe je teĎ opravdu na Slovensku?

07. Máš na starosti vyhlásený pražský klub RADOST FX, v ktorom máš na starosti booking.
Na čo sa party chtivý môžu v najbližšej dobe teši ?

– Určitě bych doporučil datum 12.9., kdy dorazí MJ COLE, v jednání je světové turné IBERICAN SOUNDS a DJ´s Chus a Ceballos, přijede opět Jaydee, měli by dorazit chlapci z BIG HAIR atd.

08. Viem o tebe, že máš pravidelnú reláciu VINYL VIBRATION v pražskom rádiu KISS FM. Ako to vyzerá s reláciou, kedže skoro všade okolo (hlavne na Slovensku) sa takéto relácie rušia, aký máš na to názor ?

– Opravdu nevím, výsledky poslechovosti šly opět nahoru, ale přehnané naděje si nedělám. Dívám se reálným pohledem na stav taneční scény a tak neočekávám nic zvláštního. Svoji práci se snažím dělat poctivě a múžu tvrdit, že u nás není jiná show, která by se mohla pochlubit by jen podobnou skladbou hostú, kteří tam vystupují live. V podstatě je u mě každý, kdo navštíví Prahu.

09. V prvý augustový deň odohráš svoj set na festivale NOčNÉ VLNY, na čo sa môžu návštevníci teši ? Pripravíš niečo špeciálne?

Na Slovensku se mi vždycky hraje dobře a tak doufám, že to vyjde i tentokrát. Vždycky si s sebou beru hodně desek a snažím se vyjít vstříc publiku.Nejinak tomu bude i v Martině. Nic zvláštního nechystám, budu se jako vždy snažit odvést maximum.

10. Kde a môžu tvoji priaznivci cez leto poču ?

Tak určitě v mém domovském klubu Radost FX, v srpnu kromě Martina také v Košicích, poté na festivalu Creamfields a třeba na Summer Of Love. Aktuální informace na www.vectif.com

11. Tvoja aktuálna TOP 10 ?

1. Dano – Aural Report (Red Melon)
2. Marky Star – Rattlesnake (Get Fucked E-ranged rmx) (Uhuru Beats)
3. Dave Brennan – Drink Deep (End)
4. Dizzy – On and On (Four01Rec)
5. Mike Grant – The Struggle Of My People – Mr.G´s There´s hope mix (Moods and Grooves)
6. Mazi, Haris – Foreign Policy (Detour)
7. Grant Dell, Daniel Poli – Rogue Juniors EP (Household)
8. Arthrob – Crude reality (Nils Hess mix)
9. Gideon Jackson – Untitled (Rescue)
10. DJ Linus – Otradonje (Exun)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*