HODOKVAS – Sven Hanke/D – profil

Techno ako spôsob života

Volám sa Sven Hanke, čo je súčasne aj moje DJ-ské meno. Načo to komplikova. Narodil som sa v roku 1977 v meste Strehla nachádzajúcom sa na rieke Elbe. Je to menšie mestečko uprostred 3 veľkých – Dresden, Leipzig a Chemnitz.

Som otrokom hudobných mašiniek od začiatku 90 rokov, možno aj preto, že som študoval mechanické inžinierstvo a úspešne ho ukončil. Už od svojich 13-tich rokov som pravidelne počúval hudbu, to bolo niekedy v roku 1990. Aj preto som sa veľmi skoro dostal k takzv. rave hudbe, ktorá bola toho času veľmi populárna. Zástupcami v tej doby boli The KLF, The Shamen a mnoho Ďaľších. Neskôr ma oslovili skupiny ako Depeche Mode alebo U2. Sprvu som bol iba klasickým zberateľom CD s mixovanou elektronickou hudbou. Prvé gramce a mixák som si zakúpil v roku 1995 a som otrokom zázraku 1210 až dodnes. Prvú ozajstnú platňu som si kúpil v obchode “Hardwax” v DrážĎanoch a od tej chvíle som začal pravidelne doma mixova.

¼udia nemohli pochopi ako som sa do tej hudby doslova »zažral«. Väčšinu hudby ktorú hrám v kluboch možno zaradi pod techno vo všetkých jeho podobách, ale doma počúvam aj ambient. Medzi mojich obľúbených producentov patrí napríklad Surgeon, Max Duley alebo Olga&Jozef.

Vo voľnom čase najradšej jazdím na bicykli alebo varím.

2 dôležité doporučenia:

-“Poriadajte akcie/party spoločne a nie jeden proti druhému.”
-“Nikdy nezábudajte na party-people, sú to oni bez ktorých by sme my djs boli nikým.”

Sven Hanke vystúpi na open air festivale HODOKVAS 21.-23.8.2003 v Pezinku.
www.hodokvas.sk

Pripravila: Silvia*

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*