HODOKVAS – Eyo – rozhovor

Od kedy sa venuješ djingu a čo alebo kto a inšpiroval zača hra…??
Dalo by sa poveda, že od konca roku 2002, kedy sa mi končene podarilo si domov zadováži gramofóny a tak som mohol zača trénova. Posledné dva roky sa môj život vlastne točí len okolo hudby a hlavne drum and bassu. Tým, že som si túto hudbu zamiloval, som ako každý najprv začal chodi na akcie, neskôr som začal písa a foti pre on-line mag dnb.sk a Ďalší vývojový stupeň bol djing. čiže tá inšpirácia vyšla z toho, že stále pociujem potrebu aby mi táto hudba dávala niečo nové a tak som prirodzene prešiel na nový level 🙂

Ako by si popísal hudobný štýl, ktorý hraješ…??
Temný, dynamický, tanečný drum and bass, tak by sa dal charakterizova zvuk, ktorý mi najviac vyhovuje. Mám však rád všetky polohy drum and bassu a rád si zahrám aj atmosferický, alebo “skackavý“ dnb.

Je všeobecne známe, že TECHNO je na Slovensku najobľúbenejšie. Aký je tvoj názor na techno…??
KeĎ som začínal počúva elektronickú hudbu, tak som ho nemohol vystá. Proste sa to nedalo počúva, pripomínalo mi to vlak…stále dookola sa opakujúca slučka. Teraz je to už lepšie, sem tam si rád vypočujem, ale všetko s mierou :). Trochu mi vadia ľudia a kultúra, ktorá sa vyprofilovala okolo techno scény, ale to je asi daň za tú obľúbenos.

Ktorý z letných open air festivalov (na Slovensku alebo v čechách) by si zaradil medzi NAJ…??
Tento rok určite Cosmic Trip v Teplicích, ale Planet Roxy vyzerá tiež veľmi lákavo.

Tvoj názor na GAYOV a LESBIčKY…??
Zastávam liberálne hodnoty a preto proti GAYOM a LESBIčKÁM v zásade nič nemám. Dokonca ich odsudzovanie a diskrimináciu by som prirovnal k novodobému “fašizmu“. Je to taká istá blbos ako robi rozdiel medzi farbou pleti.

Predstav si, že by si si mohol pozva zahraničnú hviezdu na party ako svojho hosa. Kto by to bol…??
Bol by to projekt “Faith in Chaos“ producenta Dylana(Freak rec.). Pod týmto názvom vystupuje ako dj spolu zo svojou manželkou Robin Chaos, ktorá do toho dáva strašne hustý vokál 🙂

čo podľa teba chýba tanečnej scéne na Slovensku a čo je naopak prínosom…??
To čo vo všeobecnosti celému Slovensku, nie len tanečnej scéne…peniaze a tým spojená kúpyschopnos obyvateľstva. Naopak ešte stále oceňujem prístup ľudí, ktorí sa tanečnej scéne už dlhé roky venujú a snažia sa ju rozvíja, aj keĎ miesto hmotných statkov im prináša “len“ to morálne ohodnotenie.

…tvoj najobľúbenejší nápoj…??
V tomto horúcom letnom období hocičo len nech je to poriadne studené :), ale ako ten naj, by som vyzdvihol asi jahodový džus.

Ktorý klub na Slovensku by si zaradil na prvé miesto a chcel si tam zahra…??
Bez úvahy U.Club. Na Slovenskej scéne vlastne kultová záležitos a nepoznám dja, ktorý by tam nechcel hra. Je to taký prvý splnený sen v kariére každého dja.

Je otázka, na ktorú by si nikdy neodpovedal…??
Nenapadá ma taká otázka, takže asi nie, ale s určitosou to poveda neviem.

Dj Eyo vystúpi na letnom festivale HODOKVAS 21.-23.8.2003
http://www.hodokvas.sk/

Pýtala sa: Silvia*
Odpovedal: Eyo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*