HI–FI Princess – rozhovor.

Narodila si sa v meste Victoria v Kanade, aká tam bola scéna, keĎ si sa začala zaujíma o elektronickú tanečnú hudbu?
Áno som z Victorie, z oblasti ktorá sa volá British Columbia. Ešte na strednej škole som začala chodi na after parties, hrali tam old school rave. Bola to jediná príležitos ako sa dosta k tanečnej hudbe.

Hra si začala v roku 95, aký štýl si vtedy hrala?
Dosky zbieram od roku 93, vtedy to bol hlavne house, synth pop a abstraktný jazz … prvé akcie som odohrala niekedy koncom 94, púšala som hlavne deep-trancey house. Obdivovala som umelcov ako The Orb a Kevina Saundersona. V roku 95 som párkrát navštívila Detroit a Chicago, to mi otvorilo oči a myseľ novému štýlu. Začala som s dark minimal technom. Našla som zvuk, ktorý sa stal základom pre to, čo hrám dnes.

Bolo pre dievča ažké, nájs príležitos a možnos k hraniu? Sú v Kanade aj Ďalšie techno DJky?
Nezdá sa mi, že by to bolo ažké. Vzala som veci do vlastných rúk, robila parties, na ktorých som hrala, pretože sa mi nechcelo čaka až ma niekto zabookoje. Mala som absolútnu kontrolu nad všetkými aspektmi akcií, bola to kompletná vízia prevedená v skutočnos. Postarala som sa kompletne o zábavu. čoskoro to nakoplo ľudí v iných mestách, začali ma počúva a tak vlastne prišli moje prvé výlety za hraním za hranice rodného mesta. Netrvalo dlho a získala som rezidentúru vo Victorii a to na celé štyri roky. KeĎ som začínala, bolo v Kanade iba pár DJok, ale teraz hrajú baby úplne všade.

V roku 1998 si dostala ponuku na hranie v Európe, kto a kam a pozval?
Žila som vo Victorii, robila svoje veci a zrazu som sa rozhodla, že potrebujem zmenu. Ukončila som akcie a pravidelné klubové noci. Uzavrela som túto kapitolu a vyrazila s kamarátkou fotografkou do Európy. Bolo to šialené, ale povedala som si, že chcem odletie najneskôr do mesiaca. Skončili sme v Londýne a ja som získala pravidelné hranie vo Vinyl Bare.

čo tvoja rezidentura v Evolution?
Evolution bol klub v Luxembursku, ktorý viedla britská agentúra Luxury. Hrávala som každú sobotu. Vystriedalo sa tam mnoho inšpiratívnych Djov ako Richie Hawtin, Gayle San a Simmer (Shimmy Records) hranie tam mi dalo dos veľa.

Tento rok by si mala hra v Japonsku a Austrálii, do ktorých klubov?
V Japonsku už som bola minulý rok, v tokijskom klube Kuaille. Bola tam psy-trance a techno party, plno japonských detí, úplne šaleli. Bola to dos zbesilá skúsenos. V Japonsku som skrátka utrpela kultúrny šok. Niesom si istá, kde presne v Austrálii budem hra, ale niekde pri Sydney a Melbourne.

Debutovala si na labelu Shimmy Records v Londýne, čo Ďalšia produkcia?
Nedávno som dokončila spoločný track so Simmer a Ďalší so Synchro z Amsterdamu. Kúpila som si Kurzweil Workstation a tým doplnila poslednú čas štúdia, teraz môžem nerušene pracova doma a práve začínam zhromažĎova materiál na prvú sólovú EP.

Povedz mi prosím viac o značke Shimmy Records.
Je to techno/acid techno label, ktorý vedie Simmer z Bristolu. Vydali sedem dosiek ľudom ako som ja, John Askew, Dave Wired alebo Simmer. Shimmy bol tiež názov produkčnej spoločnosti, ktorá robila štyri roky parties v bristolskom klube Lakota.

Ako sa Ti žije v Rakúsku, čo rakúska scéna?
Život v Rakúsku je príjemná zmena. V predošlých štyroch rokoch som bývala v New Yorku, tam bolo strašne ažké nájs si čas na hudbu. V Grazi mám veľa času, väčšinu trávim v štúdiu. Je tak tiež pekná príroda. Užívam si aj rakúske parties tu v Grazi. ¼udia vibrujú a usmievajú sa . Parties sa konajú v priestore Suncity a robia ich Chritoph Risco a Duz . Mali tu už množstvo skvelých DJov ako Henrik B, G-Force, Oscar Mulero a Johan Bacto.

Chcela by si niečo odkáza ľuĎom, ktorí sa na Teba prídu pozrie na Citadelu?
Usmievajte sa, tancujte, užívajte si …

Na Citadele v Brne budeš hra s Anthony Childom aka Surgeonom. Už si ho niekedy videla hra? Páči sa ti jeho produkcia a štýl?
Budem s ním hra prvý raz a som hrozne zvedavá na jeho zvuk, nikdy som ho ešte nepočula, jeho štýl produkcie je veľmi inovatívny, posúva techno do Ďalšej dimenzie.

text: Lunar

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*