Golden Techno : Tlačová Správa

22/12/2002 hala Novesta , Zlín
GOLDEN TECHNO 3 :: CHRISTMAS

Atmosféru letošních vánoc vám i tento rok zpestří vánoční party agentury Vichr Production, která se letos koná již v neděli 22.prosince tradičně ve zlínské hale Novesta. Agentura Vichr si tento rok přizvala ke spolupráci agenturu Strobe a společnou party pojmenovali Golden Techno 3 : Christmas (jde o tradiční Christmas in the house). Na podiu se i letos představí špičky české a slovenské taneční scény. Headlinerem celé party bude zřejmě slovenský DJ Toky a česká nejúspěšnější DJka a producentka – Ladida. Dalšími, kteří na této party zahrají z asfaltových desek budou DJ Kaisersoze, rezident největší halové akce u nás Orion Hallu, DJ Orbith, propagátor elektra u nás, vítěz ankety &quotnejlepší DJ roku” v časopise Bassline, DJ Pietro, slavící velký comeback na největší parties u nás, a hvězdičky moravské scény, DJky Lucca a Laura Level. Kromě kvalitního zvukového aparátu se dočkáte i tentokrát paprskú zeleného laseru a speciálních dekorací. Vstupné na tuto vánoční party je 220Kč v předprodeji a 250Kč na místě.

DJ LADIDA
Když na samém úsvitu české taneční scény nastoupila někdy v 95 za gramofony na jedné párty v Radosti holka, bylo o pozdvižení postaráno. Rok se sešel s rokem, v 96 hrála kromě Prahy zcela pravidelně v Pardubicích, Břeclavi, Liberci – a na samém konci roku 96 si jako první vyslanec východoevropských zemí zahrála na slavné Mayday a Love parade. Díky tomu si jí všimli především v Německu, kde je dneska velkou hvězdou. Kromě toho, že byla první, kdo se od nás podíval za hranice čech, byla první také se svým vydaným albem. To vyšlo v roce 97 v Německu pod názvem Laser Girl a docela solidně se prodávalo u nás i za hranicemi.Produkovala kompelaci Techno energy 5. Objevila se na titulních stranách Trip2House (Tripmag) , Reflexu, Harper´s Bazaar,Show,Bassline a mnoha dalších časopisú, odehrála spousty setú a několik let patřila mezi ty české djské stars, o kterých múžeme říci, že si vytvořili vlastní kult. Stačí říct Ladida a každý ví… Se vznikem agentury East Base vstoupila pod její křídla, od letošního roku se upsala agentuře Wax, která slibuje, že ji pomúže se prosadit v celoevropském měřítku. Jako Djka odehrála stovky vystoupení nejen po čechách a Moravě, ale především v západní Evropě, kde je její popularita už nyní srovnatelná s mnoha velkými hvězdami.Její energicke a precizní techno-electro sety v symbioze hudby, krásy a životního stylu z ní uělaly respektovaného umělce.

TOKY
Své první gramofony si zakoupil v 17ti letech a začal hrávat na školních akcích a v rúzných diskobarech. V roce 1992 začal hrát v největším diskoclubu Boccacio v Bratislavě. Jako rezident zde hrával vše od houseu, přes disko až po techno a hardcore. V současné době je DJ Toky nejoblíbenějším slovenským techno DJem a v poslední době také oblíbeným producentem, vydávajícím své tracky pod přezdívkou Rumenige na labelech jako Numb, PVC, Uff atd. Je rezidentem bratislavského U-Clubu a Metroklubu v Šaľe. Namixoval kompilaci vydavatelství Next Era Techno Energy 10.

KAISERSOZE
Kaiser Soze hraje od roku 1995, začínal v olomouckém S klubu, později se stal residentem Depa 9 a členem Lunar booking agency. Hraje pravidelně na klubových i velkých parties, často je hostem na Slovensku. Vystupoval v rakouském klubu Nova v Linzi, v lublaňském klubu Sub Sub v rámci residentní noci Valentina Kanzyaniho a na festivalu Atomage v Srbsku. Je residentem Orion Hall a Overthere, namixoval kompilaci Supersonic Garage a Orion Hall 001. Věnuje se technu ve všech podobách, zakládá si na precizním mixingu a promyšlené skladbě setu

LAURA LEVEL
Elektronické muzice se věnuje teprve od zimy2000. V roce 2001 byla vybrána na základě svého dema jako jediný zástupce čR z přibližně 60 českých DJs a producentú na Red Bull Music Academy do New Yorku. Stylem hudby, kterou hraje, je zařazená do škatulky techno. Avšak přesto je její techno odlišné od toho, které slyšíte na spoustě parties – je inteligentní a zvukově propracované. Mezi její oblíbené producenty patří Surgeon, Claude Young, Jeff Mills, James Ruskin a Dave Tarrida. Během svého krátkého púsobení na scéně natočila již 4 demoCD: &quotTime To Feel”, &quotTime To Move”, &quotKrasohled” a v červenci 2002 &quotElectrosmoke Therapy”. K DJskému jménu Laura Level ji inspirovala postava Laury Palmerové ze seriálu Twin Peaks. &quotLaura žila dvojím životem a pro mne je hudba taky jakýmsi mým druhým životem, který žiju vedle toho mého vlastního.” Představila se v několika rádiích v těchto tanečních pořadech: Sobotní Dance Party na rádiu Kiss Publikum, Fresh na rádiu Radio Life, Clubmix na Radiu Bonton, Laary Faary na českém Rozhlase. Je často zvána i do klubú v zahraničí. Zahrála si již např. v polském klubu Kocynder v Chorzowe, v bulharském klubu Graifer v Sofii a Comicsu ve Varně, ve slovinském klubu Second Home v Kršku, rakouském klubu Ypsilon v Heidenreichsteinu, německém klubu Prison, v chorvatském klubu Valinor a na velké party Summersession3 v Bosně, kde zahrála po boku Brendy Rusell a Marco Nastiče.

PIETRO
DJ Pietro hraje na většině významných českých a moravských akcích a v klubech již od roku 1995, v poslední době čím dál častěji také v zahraničí. Stylově múžeme Dje Pietra zařadit do techna, tech-house, minimal. Pro vydavatelství NextEra namixoval kompilaci Techno Energy 8, dle časopisu Bassline ´´mix kompilace roku 1999´´. Vystoupil např. na těchto akcích, v čR: Mácháč, Citadela, Orion Hall, Lucky People Centre, Underground on strike, Ibiza Night, Cosmic Trip, Dance explosion, Explosion, Zenith, Evolution, Svátek hudby, Apokalypsa, Open Air Field, Hradhouse, Metronome… A v zahraničí: LOVEPARADE, Slovensko-U-klub, MaĎarsko, Švédsko-Mallmo, Stuggart- Neue Heimat, Pirna-Musikfabrik, Frankfu, Bulharsko, chystá se např. do Polska a S¡panělska. Po boku např.: Clemense Neufeld, Andreas Kraemer, CJ Bolland, Steve Bicknell, Space DJs, Cari Lekebusch, Marusha, J. Bissmire, Toni Rios, Leandro Gamez , Dave Tarrida, Heiko Laux, The Advent, The Orb, Felipe, Dave Tarrida, Ian Void, Hardcell, Alexander Kowalski, Jaydee, Steven, Inigo Kennedy, Roberto Q. Ingram, Christian Smith, Simon Digby. V současné době tráví všechen čas ve svém studiu. Jeho další velkou zálibou je windsurfing. K červencovému číslu časopisu rave vyšlo CD s vl. tracky, chystá se autorská deska. Aktuálně připravuje např. track pro kompilaci DJ ZONE 2003 – next era. Od listopadu také na radiu Bonton uvádí pravidelný pořad o nových deskách a novinkách – každé třetí pondělí, od nového roku také vlastní pořad na rádiu Liberec

LUCCA
DJ Lucca hraje od roku 1999. Jejím hlavním stylem je tech-house, ale stále více inklinuje k melodickému technu. První příležitosti k hraní dostala v roce 2000 a to hned v pražském klubu Roxy a na velké zlínské akci Spring In The House. V březnu roku 2001 získala nejvíce hlasú podle ankety časopisu Bassline v kategorii &quotObjev Roku” a druhé místo podle časopisu Tripmag.Lucca pravidelně hrává v nejprestižnějších klubech české i Slovenské Republiky jako Fabric-Ostrava, Barumba Olomouc, Roxy Praha, U-klub Bratislava. V roce 2001 vystoupila na třech velkých moravských festivalech, mimo jiné na Metronomu s Monikou Kruse a na Hradhouse 2001. K vrcholúm léta 2001 patřilo pozvání na největší východoevropský Open Air -Lucky People Centre Open Air Field v Praze, kde hrála na hlavním podiu pro několik tisíc lidí. Rok 2002 znamenal pro Luccu významné prosazení v zahraničí. V červenci absolvovala turné po Jižní Americe a v srpnu ve Španělsku. Ve Španělsku,Portugalsku a Jižní Americe ji zastupuje agentura Union Productions.

DJ ORBITH
K mixováni se poprvé blíže dostal kolem roku 1994 na old school raveu. Od roku 1997 se DJingu poddal úplně a to převážně, u nás značne probouzejícím se, technem. V tomto roce Orbith vystupuje v již dnes legendárním klubu Fun Favorit (Brno), kde se konaly jedny z prvních rave a techno akcí. Po styku s G production (jedna z největších a nejúspěšnějších pořadatelských agentur v čR) se začíná stále šastěji objevovat za mixážním pultem před davy lidí s rukama nad hlavou. Po roce profesionálního hraní má za sebou mnoho mediálních ocenění typu – Objev roku 99 atp. Příjímá nabídku bookingové a pořadatelské agentury Lunar, která se stará o české DJje (např.: Kaisersoze, Igor Pataky, Jerry) a booking zahranich DJú (Felipe, Oscar Mullero, James Ruskin a další), která jej zastupovala do roku 2000. Je nutné podotknout, že za celou dobu fungování v taneční scéně DJ Orbith stále více či méně expermentoval s rúznýmy styly elektronické hudby, a jak sám říká: ” je lepší si najít vlastní styl, než někoho donekonečna kopírovat.” Píše se rok 2000 a Orbith odchází pro lepší nabídku z největšího Moravského bookingu Lunar k boookingu Bassline (čechy – Pardubice). A právě v této době se zrodil první a jediný propagátor elekro scény a to úspešný. V současnosti je DJ Orbith považován za skvělého baviče publika, je nejznámější DJ Bassline bookingu /Anketa 2002/, třetí nejoblíbenější DJ (Tripmag – časopis o taneční scéně) a jiné. Hudební směsice techna a elektra plus spontánní vystupování za mixem – to jsou hlavní devízy a dúvody proč hrál se světově uznávanými hudebníky – Adam Beyer, Marco Carola, Chris Liebing, Thomas Schumacher, Funk’D’Void, Marco Zaffarano, Space DJ’z, Marco Lenzi, Paul Van Dyk, Roberto Q Ingram, Green Velvet, Inigo Kennedy, Johanes Heil, Sven Veath a další. Orbith častokrát vystupuje na mega akcích jako jsou Summer Of Love, Lucky People Center, Creamfields, Apokalypsa, Orion Hall, Citadela, Mega techno klub. Je stálým residentem nejoblíbenějšího klubu v čR Barumba. Dále resident mega akce Apokalypsa. Novinkou na přelomu měsícú července a srpna 2002 je jistě vydání prvního vinylu. Deska obsahuje 2 tracky. Jeden zbrusu nový a druhý je remix tracku Fussganger, který vyšel na CD kompilaci Elektronik Basslines jako příloha časopisu Bassline…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*