Function : Profil, Pietro : Rozhovor [Citadela – Dark Dog].

FUNCTION

David Sumner aka Function/Portion Reform:
New York City

V prúběhu uplynulých deseti let se hudební osobnost Davida Sumnera (aka Function) vyvíjela jak na poli DJingu tak v produkční oblasti. David se stal jedním z nejvlivnějších, nejvíce respektovaných DJs a producentú New Yorského undergroundu, zároveň je známý po celém světě jako jeden z nejvýraznějších talentú současné, originální, elektronické taneční hudby. Sumnerúv styl v sobě snoubí prvky raného techna, acid house, industrial, new wave a electra, to vše precizně spojené v současný, unikátní mix neúprosného underground techna. Především díky osobitém výběru a podání je Function schopen udržet pozornost publika a dancefloor v pohybu, sety ozvláštňuje přidáváním experimentálních ploch a nejdiskriminovanějších hudebních stylú.

Functionova bohatá diskografie zahrnuje jak domácí (US), tak zahraniční produkce. David debutoval v roce 1996 na Synewave Damona Wilda. Brzy pokračoval, navázal spolupráci s techno labely Downwards, Theory a Integrale, zároveň založil vlastní značky Infrastructure, CTRL a Dialect. Jako umělec je Function přijímán jak kritikou tak publikem. Psali o něm a rozhovory s ním dělaly magazíny DVOX, Muzik UK, Mixmag UK, Mixer, Magic Feet, Overload, XLR8R, URB, Flyer a český Bassline spolu s mnoha dalšími.

Sumnerovy produkce s nadšením přijímají techno puristé po celém světě, často se ukazují v playlistech a chartech top DJs Jeff Mills, Surgeon, Richie Hawtin a Carl Cox.

Function pracoval na mnoha projektech, udělal také celou řadu remixú pro umělce typu Regis, Ben Sims a Damon Wild. Zasvěceným je dobře známý jako hlavní postava v Portion Reform což je experimentální techno projekt britského kultovního labelu Downwards. Function se podílel na celé řadě dalších významných projektú.

V několika málo uplynulých letech David Sumner organizoval parties Substance v New York City, zde představuje svúj typický sound a hudební vize. Ideologie Substance se silně soustředí na hudební integritu, unikátní směs multi-media efektú a světových DJs. Na akci vystupovali live nebo za gramofony zásadní postavy elektronické scény, Regis, Jeff Mills, Surgeon, James Ruskin, Steve Bicknell, Oliver Ho a Ben Sims.

DJ PIETRO : Rozhovor

1. Mixoval jsi jedno ze série CD Techno Energy, vystupoval na většině velkých parties po celé republice i v zahraničí, poté ses na nějakou dobu odmlčel, aby ses následně vrátil s live programem a docela jinou podobou DJ setú, co se odehrávalo v období, kdy ses moc neobjevoval na akcích?
Prostě jsem si potřeboval od všeho odpočinout. Takže jsem pak hodně surfoval, relaxoval a nabíral síly. A taky jsem začal budovat studio, které mi následně ukázalo cestu kudy dál…

2. Nedávno jsi vydal debutní CD jako přílohu časopisu Rave.cz, jak tohle CD vznikalo, jak dlouho jsi jej připravoval a co všechno (pokud to není tajemství) jsi používal?
CD jsem dělal doma ve svém studiu přibližně měsíc, používal jsem při jeho výrobe digitální i analogové komponenty a řídil jsem se vlastním rozumem a hlavně sluchem.

3. Svúj materiál jsi jistě rozeslal ne jednomu labelu, máš už nějaké odezvy, co nápad na založení vlastní značky?
K této otázce mohu pouze dodat, že na všem moje manažerka Hanka právě pracuje a je zatím brzo vypouštět informace napovrch. V nejbližší době jedu hrát např. do Bulharska, Německa, Polska… a myslím, že se to vyvíjí dobrým směrem, ale uvidíme:))

4. Jak tvoří Pietro? Co Tě při tvorbě nejvíc ovlivňuje, kde sbíráš nápady na nové tracky?
Nejraději dělám v noci. Přes den si pouze shromažĎuji audiomateriál, se kterým pak pracuji a dále ho upravuji a vyrábím z něj následně samply. Večer se posadím do studia a se vším experimentuji. Pokud vytočím něco co se mi líbí, celé si to nahraji a nový track je na světě..

5. Kde všude už jsi presentoval svúj live set (parties, festivaly,…)?
Poprvé jsem vystoupil live letos v létě na Open Air Fields, následoval festival Loop. Dále jsem již zahrál v několika klubech u nás a chystá se múj debut na německé púdě ve Frankfurtu.

6. Co remixy, jak se díváš na tenhle fenomén, přijal bys nabídku od jiného autora na remix jeho skladby, pokud ano jakými kritérii by ses řídil při výběru vhodného tracku k remixu?
Baví mě remixovat a nemusí to být jen materiál někoho jiného, stačí totiž vytvářet například rúzné mutace téhož vlastního tracku. Jinak nabídku na remix někoho jiného bych samozřejmě přijal a nevadila by mi ani dechovka od Pepy Zimy. Předělat se dá prostě všechno.

7. V Brně na Citadele jsi hrál několikrát, jaký je Tvúj názor na jednu z největších pravidelných techno parties u nás?
Bývá to super party a doufám, že se i tentokrát mám na co těšit.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*