Free Party – reportáž.

Hovorí sa, že život je zmena a preto som môj posledný víkend netrávil tak ako vždy v uzatvorenom a dobre známom klube, ale dal prednos lúke za Stupavou. Tu som spolu s ostatnými tancoval pod holým nebom na šialene rýchle tempo hardcore techna punkáčskych soundsystémov NRCX a Mutant Attack a užíval si slobodu a voľnos.

Všetci vieme, že táto komunita u nás nemá zrovna najlepšiu poves. VeĎ špinavý a sfetovaný punkáči sú ako päs na oko oproti nablýskanému konzumnému životu nadmernej väčšiny ľudí. Vždy ma však táto kultúra niečím fascinovala a ich anarchistické heslá typu No Money, No Ego sa mi zaryli hlboko do pamäti.

Nechcem nijako rozpitváva túto tému chcel som tým iba poveda, že ma vždy prekvapí, keĎ bratislavské kluby, ktoré ponúkli poslednú sobotu v celku slušný program zívali prázdnotou a ilegálna akcia kdesi Ďaleko od akejkoľvek civilizácie a v podstate nijak oficiálne neoznámená pritiahla ľudí z čiech a Rakúska a nikoho pri tanci a zábave neodradili ani zima a ani dážĎ, lebo všetci dobre vedeli načo sem prišli.

Že to nebola zrovna hudba ma presvedčil aj fakt, že za gramofónmi stáli aj tí, ktorí sa mixova ešte len učia a rýchlos hudby som nezvládol, nech som sa snažil akokoľvek.
Tak som teda iba postával pri ohni a sem tam odbehol pre pivo a mal pocit, že som na opekačke nejakého veľkého podniku. čo doda?
Že takéto party sú o trochu inej zábave než na akú sme normálne zvyknutí, ale život je zmena a tým pádom je dobré pozna aj túto stránku mince.

text: PartyBoy

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*