ELECTRONIC MUSIC FESTIVAL 2003

Na naší scéně se konečně objevuje festival, který se obejde bez velkých sponzorú a reklamních kampaní. EMF se vrací k samé podstatě taneční hudby. Djs hrají pro radost, pro své kamarády a pro všechny, kterým se jejich muzika líbí bez nároku na honorář. Festival bude 14.6. na venkovní terase Restaurace Maxmiliánka v Roztokách u Prahy (na konci Tichého Údolí).

Festival chce ukázat, jak je dnešní elektronická hudba rúznorodá a stylově bohatá. To, že muzika založená na „beatu“ není jen nějaké techno, jak to popisují v některých médiích. Tento festival nemá být žádnou replikou velkých letních festivalú. Naopak! Má ukázat, že se lidé dokáží bavit stejně, i když poslouchají rúzné hudební žánry. Festival nabízí možnost, poslechnout si ty dnes nejzajímavější a nejoblíbenější žánry z elektronické hudby, aniž byste museli přebíhat z jednoho stage na druhý, protože se vše bude odehrávat na jednom pódiu. Pořadí žánrú je sestaveno od zdánlivě klidného deep house přes hip-hop a drum´n´bass až k technu. Po púlnoci už bude převládat převážně progressive house. Festival není organizován proto, aby vydělal nebo aby se někdo zviditelnil. Za akcí totiž stojí lidé, pro které je stále kvalitní muzika přednější než zisk. Také proto se djs vzdali honorářú. Je to jen jejich dobrá vúle a patří jim za to dík a respekt organizátorú. Všichni djs budou mít k dispozici 3 gramofony a efektový mix Pioneer 600, takže je možné, že budeme mít možnost slyšet i nečekaně zábavná vystoupení. Nutné náklady, jako např. pronájem aparatury a světel, plakáty apod., jsou financovány z minimálního vstupného 50,- Kč a z grantu města Roztoky.

Město je rádo, že se akce s takovou myšlenkou koná právě zde a podporuje tím i kulturní dění v této oblasti. Vystupující djs nebyli vybíráni na základě velkých a mediálně známých jmen, ale podle toho, co umí předvést nejlépe. Bude jich 10 a navíc i jedna kapela. Areál Restaurace Maxmiliánka v Roztokách u Prahy se otevírá v sobotu 14.6. od 16:00. a o hodinu později začíná hudební program. Předpokládaný konec je kolem 6:00. Areál je zastřešen, takže se akce bude konat za každého počasí. V areálu si také múžete přijít na chu grilovaným specialitám, stolnímu fotbálku a dalším příjemným překvapením, které Vám určitě zaručí příjemně strávený podvečer, noc i romantické svítání. Další informace o festivalu, novinky a aktuality najdete na www.whiteandround.cz . Za tento supermejdánek patří dík agentuře White & Round a městu Roztoky.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*