Electric Indigo (AT) : Profil.

Electric Indigo je v současné době nejpopulárnější zástupkyní rakouské taneční scény, kde zastupuje oblast electro – intelligent & abstract techno. Za dobu svého púsobení absolvovala vystoupení ve více než 31 zemích světa, 134 evropských městech, Jižní Americe, Asii, zkrátka všude kde se dá. Mimo klasického Dingu si ve svém životě vyzkoušela také radio DJing, vedení obchodu s vinyly a jak je již u většiny DJs tradicí, pohybuje se také na poli producentském.

Svou kariéru začala roku 1989 ve Vídni, kde zprvu hrála především jazz a funky, ale brzy přesedlala na revoluční styl pro taneční scénu – Detroit a Chicago techno. Ovlivněna těmito elektronickými styly s stěhuje do Berlína, kde začíná pracovat pro hudební obchod HARD WAX. V roce 1996 se opět stěhuje do Vídně, kde si ihned začíná budovat své vlastní hudební studio. V roce 1998 rozjíždí internetový projekt Indigo:inc. V projektu, který byl zaměřen především na taneční scénu, následně rozjíždí také první databázi Djú a producentú – tvořenou výhradně z ženské části populace. Od května 99 do února 2000 pracuje pro alternativní televizní kanál TIV Vídeň, kde má své rezidentní pořady – Indigo encounters a TIVIT, ve kterých vystupuje pod pseudonymem Indigo:inc.

Od května 2000 do ledna 2001 pracuje v rakouském rádiu FM4´s. V létě 2000 je také jednou z lektorú na populární Red Bull Music Academy 2000 v irském Dublinu. V roce 2001 se opět vrací ke svému projektu na podporu žen – Djek a producentek.

V roce 2002 se opět intenzivněji vrací k Dingu a tvorbě – zde stojí za zmínku jistě například experimentální projekt &quotElectric Violin meets Electric Indigo” – ve kterém na živo spojuje prvky reprodukovaného electro-techna s velice netradičním live doprovodem houslí (pod smyčcem Mia Zabelka).

Dnes patří mezi přední rakouské DJs a v první řadě mezi špičku světové electro-techno music. Její cit pro improvizaci a neomezené hudební experimenty se velice odráží na jejích kvalitních electro-techno setech, na které se všichni návštěvníci slovenské UNITY 2003 mohou již brzy těšit!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*