Eddie Amador – profil.

Narodil sa a vyrastal v Phoenixe, v Arizone, kde už od malička bol rodičmi vedený k rôznym štýlom hudby ktoré sa vyskytovali v jeho okolí. Prvé stretnutia s Latino rytmami, ktoré dominovali hlavne u jeho juhoamerických susedov až po disco a groovy-soul ako Marvin Gaye a Earth, Wind a Fire, populárnych hlavne v tom čase sa na Eddieho vývoji podpísali najviac. Vplyv týchto štýlov nepochybne cíti v jeho tvorbe aj dnes.

Ďalším zdrojom inšpirácie bola hip-hop scéna. Oslovila ho energia a tvrdé beaty a takisto aj chytľavé texty .Ale potom prišlo ešte niečo čo ho začalo fascinova ešte oveľa viac a to underground, a jeho plná posadnutos tanečnou hudbou.

Ovplyvnený novými možnosami ktoré mu tanečná hudba ponúkala a jeho starou láskou k matematike začal štúdium technického inžinierstva na Arizona State University, ktoré aj úspešne ukončil a následne v roku 1997 sa odsahoval do Los Angeles, pripravený uplatni všetky svoje skúsenosti a znalosti v produkcii „house music“.

Počas prvého roku v Los Angeles Eddie pracoval cez deň ako inžinier a
v noci potom na svojich nových skladbách a masteringu. Bolo veľmi ažké spoji dokopy všetky záujmy ale podarilo sa to a onedlho to prinieslo aj svoj výsledok, ktorým bol track nazvaný jednoducho “House Music“. ,,Nie všetci rozumejú house music, je to vec duše, tela a mysle zároveň“, spieva sa v refréne tejto dnes už legendárnej skladby, ktorá z Eddieho doslova za noc spravila hviezdu .

Okamžite po vydaní „House Music“ podpísal zmluvu s vydavateľstvom Yoshitoshi, ktoré patrí slávnym DEEP DISH (1998). Tým sa mu otvorila cesta do klubov po celom svete.
O rok neskôr, nasledoval Eddieho Ďalší hit „Rise“, ktorý potvrdil jeho pozíciu moderného dj-a a producenta house music. „Rise“ sa katapultoval do UK Top 20 takmer okamžite a tým svojmu autorovi zaručil medzinárodné renomé.
Ako o dj-a a remixéra bol a je o neho vo svete veľký záujem. Remixoval tracky pre Joselyn Brown, Groove Armada, Defected, Ovum, Azuli, Africanism, a Jive-Electro.

„Mojím poslaním je používa klasické elementy tanečnej hudby a spája ich s rôznymi technológiami, prvkami soulu a energiou moderného groove.“

Spojením svojho technického a vedeckého zamerania s jeho kreatívnymi nápadmi vytvoril Eddie niečo, čo pripomína pomalý a zložitý proces strhávania starej kože, ktorý dáva priestor niečomu hodnotnejšiemu a kompletne novému.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*