DJ Telex – rozhovor.

Takže na úvod klasická, aké boli tvoje začiatky?

Nejaké diskotéky z cds na základnej škole. V roku 1996/97 prechod na vinyly. Djing bol pre mňa spôsob ako sa venova elektronickej hudbe, ktorá sa mi stále páčila a bol to aj spôsob, ako ju predstavi ľuĎom.

Ok, ale ako dobre viem u slovenských djov je ešte stále trochu problém s peniazmi, a preto by ma zaujímalo, čím sa živíš?

Živým sa poctivou prácou:)), t.j. som zamestnaný v súkromnej firme.

Pri začiatkoch a určite ovplyvnili mnohí dji, či producenti, ktorí to sú?

Ovplyvnila ma celá britská tanečná scéna prvej polovice 90tych rokov a americké techno z Detroitu. A samozrejme aj interpreti ako Kraftwerk, J.M.Jarre, New Order. Toto všetko cez socialistickú telku už od malička, ale to som si ako päročný ešte neuvedomoval:)) Zo súčasných techno producentov mi najviac vyhovujú Steve Stoll, D.Knox, Fanon Flowers. Podľa dj setov, čo som počul, by tých djov bolo viac, čo sa mi páčia…

Hráš už vyše troch rokov a už si si kadečo preskákal, čo si myslíš, že je úlohou dja?

Dj by mal v prvom rade predstavi ľuĎom výberom platní a štýlom mixovania svoj vkus a svoju osobnos. Na druhom mieste je samozrejme jeho úlohou zauja ľudí na parkete a hra tak, aby sa nenudili a mali dobrý ( prip. výborný )pocit z party.

A čo tvoje plány do budúcnosti ?

Najprv si urobím poriadok v hlave a potom sa stanem najlepším djom na celom svete!!! :)) Plán B: rád by som začal s vlastnou tvorbou.

KeĎ sme už pri tých kluboch, aký je tvoj obľúbený klub?

Aby som bol úprimný, vonku som v žiadnom klube nebol a čo sa týka Slovenska, tak asi U.club ( má skvelý interiér 🙂 ) a v Prešove je to Netopier, čo vlastne ani nie je klub, ale sú tam dobré parties.

Robi niečo profesionálne prináša mnohé neduhy, chodievaš sa ešte na party aj zabáva, alebo čisto za prácou ?

V poslednej dobe sa na party bavím už akosi pomenej, ale boli doby , keĎ som sa na party chodil len bavi, nie hra.

Techno je dos tvrdý štýl, počúvaš ho aj v súkromí?

Áno, ale inak počúvam všetko možné, i keĎ z 90% je to elektronika.

Tento rozhovor bude na našej internetovej stránke, čo predstavuje internet pre teba?

Internet je v súčasnosti pre každého najlepší zdroj informácií, ale ja ho budem na 100% využíva, až keĎ ho budem ma doma. Vysedávanie v rôznych i.net cafe ma nebaví, pretože väčšinou to tam pomaly ahá. Takže môj vzah k internetu závisí od toho, kde sa k nemu dostanem.

Ok a na záver, kde a uvidíme najbližšie?

8.5. v bratislavskom klube Duna na akcii I SEEK YOU…

Ďakujem za rozhovor

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*