Dj DANO na Doubledeckeri v Elame

Rok 2000 znamenal pre neho prielom, ktorý následoval po pä rokoch náročnej práce pre Red Melon, ktorej usílie vyvrcholilo do množstva remixov pre umelcov ako Dajae, Terry Lee Brown, Jr., Mood II Swing a Swayzak, popri rozličných projektoch pre uznávané značky ako NRK Sound Division, Honchos Music, Junior Recordings a Low Pressings. Tiež v poslednej dobe ukončil a vydal dva mix alumy; jeden pre Under Cover Music Groups – Tech House Phenomenon CD série, a nedávno pre Slip N Slide`s mix CD kompiláciu nazvanú Golden Gate Grooves.

Ako DJ, Dano začal rozvíja svoje schopnosti keĎ študoval Architektúru v Dánsku na Univerzite v Copenhagen, kde bol vystavený vplyvon undergroundového zvuku house a techno v malých kluboch okolo mesta. KeĎ sa v roku 1994 usadil v San Franciscu, začal si vypracováva svoje schopnosti ktoré rozvinul do unikátneho soundu, ktorý kombinoval elementy techno a house. Ovplyvnený spôsobom legendárneho Wicked a Come-Unit skupiny, Dano začal sia semiačka pracovného vzahu ktorý doviedol značku Red melon ku existencii. Teraz pripravujúci svoje šetnáste vydanie, Red Melon presadil štýl ktorý odráža Danove osobné chute a presvedčenie. Zručným kombinovaním rozličných elementov techna, house, funk a všade prítomného rytmického zvuku do jedinečného soundu, ktorý je ažké kategorizova, ale nikdy nestráca svoju opodstatnenos, dielo Red Melon si zabezpečilo miesto v Skrinkách DJ-ov na celom svete.

Na pódiu Danov mix-štýl predstavuje jemný a neprerušovaný sound, často prirodzene prebiehajúci medzi funky techno a deep house. Tento recept sa ukázal by úspešným, a zabezpečil mu zvyšujúce ponuky by headlinovým DJ-om po celom svete, čo viedlo k účastiam v najznámejších kluboch na svete ako The End v Londýne, slávnom Zouk v Singapúre, Pacha v portugalsku a The Arches v Škótskom Glasgowe. Hostiteľské mestá po celom svete mali možnos okúsi jedinečnú príchu San Francisca, ktorú im priniesol Dano, ktorý dokázal spravi neuveriteľný vpád na dance music scénu.

Ako prídavok ku hlavnej oblasti nahrávacej spoločnosti, Red Melon Bol vždy aj aktívne zapojený do chodu klubových večerov a udalostí po celom svete, aby pomohol šíri svoju hudobnú filozofiu. Spolu so svojou vlajkovou loĎou San Francisco weekly, Melon (často ukazujúci talenty svetovej špičky ako Ralph Lawson, Darren Emerson, David Alvarado, Chris Udoh) pokračoval poskytova poslucháčom pravidelné príležitosti uži si ich unikátnu zmes soundu.
Epické párty na lodi Watermelon v zálive San Francisco mali svetovú reputáciu spolu s mnohými večermi pod značkou Red Melon, ktoré sa dostali do súvislosti s mnohými klubmi a promotérmi z celého sveta. Kombináciou kvalitného hudobného výstupu, vysokoprofilovanej propagácie a neochvejnej kvality, Dano a Red Melon Records si dokázali vybudova svoje miesto, ktoré je viditeľné pre celý tanečný priemysel, ktorý sa môže teši čo ešte dokážu nabudúce.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*