David Duriez – profil.

David Duriez sa cíti ako cudzinec medzi francúzskymi DJmi a producentmi. Nepochádza z Paríža, a neprodukuje a nehrá ani typicky francúzsky znejúcu hudbu. David vytvoril svoj vlastný zvuk, ktorý je dos vzdialený bežnej predstave o francúzskom house.

David Duriez vydáva hudbu už viac ako 8 rokov, počas ktorých sa dopracoval k neskutočne rozsiahlej diskografii a zoznamu remixov. Jeho tracky vyšli na prestížnych labeloch ako 2020Vision, Gourmet, Jinxx, Stickman, Afterhours, Low Pressings, F Comm, alebo Simple Soul. Remixoval umelcov ako Dax Riders, Jori Hulkkonen, Fred Everything, Rollercone, Tony Senghore či Random Factor. Takisto mu vyšlo niekoľko mixovaných kompilácií (Club house/Bmg – Rocks Da House/Ucmg – Doitas Brique Rouge/Magix) a chystá vydanie svojho prvého sólového albumu ‘Linéaire’ na anglickom labeli 2020Vision koncom roku 2002.

David vlastní a manažuje vlastný label Brique Rouge, ktorý založil so svojim partnerom v združení Les Maçons De La Musique, DJom Llorca (F communications) v roku 1999. Label si získal širokú priazeň a svojimi trackmi ho poctili Dji a producenti ako Mazi, Jori Hulkkonen, Phil Weeks, Matt &quotM1″ Dimaria, Tuomas Salmela, Dan Ghenacia, Alexkid, Elegia, Murray Richardson alebo Ralph Lawson.

David Duriez je všeobecne známy tým, že hráva technom ovplyvnenú house music, čo v preklade znamená, že pri tvrdých a nekompromisných rytmoch má jeho set v sebe množtvo perkusií a stale ten housový funky feeling… Vyhýba sa všetkým typicky francúzskym filtrovaným zvukom, ktoré mu pripadajú až príliš primitívne. Na druhej strane David nemá rád, keĎ sa jeho štýl v médiách označuje ako tech-house. David hráva pravidelne po celej Európe a niekoľkokrát hral i mimo nej. Hral v kluboch a na parties vo Francúzsku (Rex, Batofar, 4sans, Trax, An-fer, Wax, L’Enfer, Gibus, Le Klub, Le News, etc…), Belgicku (H2O, Food, Who’s Whos Land, etc..), Fínsku (Kerma, Koneisto, A la Carte…), Švajčiarsku (Energy, Oxia, Joystick, Paradox…), Anglicku (Ponana, Hotwatermusic, Remedy, Fudge, Notting Hill Art Club…), Írsku (Sir Henry’s) / Nemecku (Nature One, Pfeifferbank…), Poľsku (Sfinks, Varsaw…), Srbsku (Barutana), Kanade (Roxy Blue, Elements, Lustre…), USA (Red Dogs, Chicago, Baltimore, Saint Louis, Radiate @ Washington…), na Ibize (El Divino, Islander Bar…), v Dánsku …

David je jednou polovicou združenia &quotLes Maçons de La Musique”, spolu s o svojim priateľom Llorcom (F Comm). Spolu pod týmto názvom vydali niekoľko trackov, azda najznámejší je “No Time To Loose” na americkom labeli Afterhours. Spoločne vystupujú aj ako Dji v spoločných setoch zo 4 gramofónov.

David Duriez vystúpi ako headliner ôsmeho Doubledeckera v piatok 11.10.2002 v bratislavskom elam klube.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*