Cyber Rites – reportáž.

KeĎ som vám minulý týždeň pri Free Party písal, že som dostal chu na zmenu, nevedel som ani v najmenšom, že táto zmena nepotrvá iba jeden víkend. Bolo mi vytýkané, že píšem iba o techne a tak som dal aj túto sobotu prednos piskľavým zvukom psychedelického goa trancu a jeho dredovej komunite. Že som urobil dobre som zistil už krátko po príchode.

Do nitrianskeho klubu Stará Pekáreň chodím veľmi rád. Z ľudí tu srší silná a nákazlivá eufória, ktorú som poznal okolo roku 1997-98 aj na akciách v bratislavskom U.clube. I keĎ je to z Bratislavy asi 90km, ani na chvíľu som tento malý výlet neoľutoval. Prečo? To sa dozviete už o chvíľu.

Do klubu sme dorazili okolo polnoci. ¼udí tu bolo pomenej a hudba hrala dokonca z cdčiek. Všetci na parkete sa však výborne zabávali a nikomu ani v najmenšom neprekážalo, že z reproduktorov vôbec nehrajú výšky. čo mi udrelo do očí hneĎ po vstupe boli plachty s nádhernými uw dekoráciami rozvešanými takmer po celom klube. Tá úplne najlepšia visela samozrejme priamo za djom a tak moje oči pozerali väčšinu času práve týmto smerom.

Dji Komín a Lukino sú chalani z Piešan a začiatok akcie patril práve im. Pri našom príchode nastupoval za dj pult Cosmo z Dolného Kubína. Ako býva dobrým zvykom posilnili sme sa najskôr ohnivou vodou a prehodili zopár slov s domácimi.
Práve preto som sa na parkete ocitol až po spustení výškových reproduktorov, kedy začala atmosféra nabera neuveriteľné obrátky. Dopomohol k tomu aj nástup hlavného hosa večera, rakúskeho dja Akinda. Ten bol podľa môjho skromného názoru zo všetkých najlepší a moje myšlienky rozleptal do úplného vákua, neschopného myslie na nič iné ako rozkoš a zábava.

Od štvrtej do šiestej hodiny to potiahol miestny trancer Gyrro. Všetci tancovali, pokrikovali a mávali rukami, no na mňa táto hudba začala by až primoc rýchla a tak som sa pobral svojou cestou.
Pozdravujem všetkých štamgastov klubu Stará Pekáreň a už dnes sa teším na Ďalšie stretnutie a výbornú zábavu, ktorá je tu takmer povinnos.

text: PartyBoy

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*