Craig Walsh (primevil/escape/london) : Profil

CRAIG WALSH (primevil/escape/london/uk)

Craigov talent a vášeň pre djing bol už zrejmý od jeho počiatku záujmu o tanečnú hudbu. Na začiatku tanečnej scény v Anglicku bol jedným z djom ktorý pravidelne hrával v malých undergroundových tanečných klubov, na ilegálnych párties v prístavných skladoch a dnes už legendárnych parties Boys Own v Lodnýne. Je skvelé technické schopnosti, talent a hudobný vkus mu onedlho priniesli pozíciu v prvej lige djov Anglicka. Jeho sety si vychutnávali návštevníci klubových nocí Dreamscape, Raindance a mnoho dalších. V roku 92 sa stáva jedným z najobľúbenejších djov Anglicka.

Neskôr Craig Walsh sa stáva významnou postavou tanečnej scény v Anglicku. Jeho rezidencie v preslávených klubov ako Universe, Orbit v Liverpoole. Práve tam sa predstavuje po boku medzinárodne uznávaných djov z celého sveta, ktorých zaujme svojim osobitým prejavom a tak sa dostáva i na medzinárodnú scénu. Začína hráva po celom svete, v Holandsku, v Nemecku, Rakúsku, Taliansku, MaĎarsku, Chorvátsku, Bosne, Slovinsku, českej republike, Portugalsku, Španielsku ale i na Ďalekom východe.

Mimo jeho náročného DJ súpisu hraní po celom svete sa Craig venuje i svojej tvorbe vo vlastnom štúdiu vo východom Londýne. Jeho prvé veci vychádzali na Fragmented Records ktorý založil spolu s Scottem Braitwaitem a taktiež na Primevil Records. V súčasnosti Craig Walsh spravuje svoj vlastný label Escape rec. a je music managerom londýnskeho Warp Records. Na koniec tohto roku pripravuje svoj prvý album, ktorý vyjde z najväčšou pravdepodobnosou na belgickom labeli Music Man V spolupráci s Benom Simsom spravujú label Primevil. Jeho všestranná činnos v rámci produkcie a djingu robí dnes z Craiga Walsha najviac obľúbeným djom, než akým bol doteraz.

súaž o volné vstupenky

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*