Cosmic Trip : Kopletný line up.

THE ADVENT (Kombination Research/UK)
Pátek 18-07-2003 Nescafé In Da Mix Stage
Za projektem Advent se skrývá Francisco Ferreira, který začínal koncem osmdesátých letech jako zvukař ve slavném studiu Jack Trax a postupem času se propracoval na jednu z nejzásadnějších osobností světové technoscény. Na svém kontě má dnes už deset (!) alb a nespočet úspěšných singlú. Púvodní materiál vydává hlavně na vlastních labelech Kombination Research a Alpha Recordings, ale jeho práce najdete i na světoznámých značkách Tresor, Tortured, Synewave, Warp, Conform a dalších.

JAMES RUSKIN (Blueprint/UK)
Sobota 19-07-2003 Nescafé In Da Mix Stage
Jedno z největších jmen současného techna. Majitel prestižního vydavatelství Blueprint, skvělý dj a především výborný a uznávaný producent. Vydal dvě alba na německém labelu Tresor plus celou řadu kvalitních singlú. Spolupracoval s Oliverem Ho, Richardem Polsonem nebo Surgeonem.

HEADROOM (Evil Deception, Planet Rhythm/SWE)
Pátek 18-07-2003 Nescafé In Da Mix Stage
Trojčlenný švédský projekt tvoří zkušení djové Patrik Skoog, Niklas Ehrlin a Henrik Larsson, kteří společně takto púsobí od roku 1997. Nejdříve vydávali svou tvorbu jen na domácích vydavatelstvích jako například Loop a Evil Deception, ale později se začali prosazovat i za hranicemi Švédska a dnes se mohou pochlubit řadou úspěšných singlú pro zavedé evropské labely typu Shokoy, Compound a po spolupráci s Glennem Wilsonem i na známém Planet Rhythm.

65D MAVERICKS (Surface, Blueprint/UK)
Sobota 19-07-2003 Nescafé In Da Mix Stage
Dvoučlenný britský projekt, tvořený Richardem Polsonem a Nickem Duntonem, má na svém kontě dvě alba a tři EP pro labely Blueprint a Surface. Jejich osobitá vize techna si získala velký respekt mezi všemi významnými producenty a dji a v budoucnu chystají materiál pro značky Tresor, Lost nebo Infrastructure.

MAX DULEY (ARCart, Meta/UK)
Sobota 19-07-2003 Nescafé In Da Mix Stage
Londýňan Max Duley se po třech letech djingu začal věnovat vlastní produkci a debutový singl mu vyšel hned na známém labelu Olivera Ho – Meta. Později založil vlastní značku ARCart, která se dnes řadí ve svém žánru k tomu nejkvalitnějšímu na poli britského techna.

TAKAAKI ITOH (Majesty, Elektracom, Wals/JPN)
Pátek 18-07-2003 Nescafé In Da Mix Stage
Nejznámější japonský techno producent se u nás už několikrát představil v roli výborného dje. Svúj první vinyl vydal v roce 1998 na značce Electracom a od té doby pravidelně přispívá i na značky Majesty, Housedust, Stimulus a PVC.

RICHARD POLSON (Surface/UK)
Pátek 18-07-2003 Nescafé In Da Mix Stage
Zakladatel dúležitých technolabelú Surface a Blueprint, dj a producent, člen projektu 65D Mavericks.

PAUL DAMAGE (House Of God/UK)
Sobota 19-07-2003 Nescafé In Da Mix Stage
Rezident světoznámého klubu House Of God a spoluzakladatel stejnojmenného labelu. Paul hraje pravidelně v nejvýznamnějších klubech v UK, po celé Evropě a občas i v Asii. Jeho producentské aktivity jsou samozřejmě spjaté hlavně s vydavatelstvím HOG, kde mu vyšlo už více než deset dvanáctipalcú.

SOAPSPIERRE (Authentic Musíc, Achtermai/UK)
Sobota 19-07-2003 Nescafé In Da Mix Stage
Známý německý techno dj a producent, který mimo jiné púsobí i jako šéfredaktor prestižního časopisu Electric Magazine a stará se o booking pro klub Achtermai v Chemnitzu.

CLARK B (Strasse E/GER)
Pátek 18-07-2003 Nescafé In Da Mix Stage
Nejznámější drážĎanský dj a promotér, púsobící ve věhlasném kulturním komplexu Strasse E.

IGOR PATAKY (Overthere/SK)
Pátek 18-07-2003 Nescafé In Da Mix Stage
Rezident festivalu Cosmic Trip se djingu věnuje už od roku 1989. Organizuje klubové noci s názvem Overthere, sestavil a namixoval dva díly Techno Energy.

TIBOR (Subtech/SK)
Sobota 19-07-2003 Nescafé In Da Mix Stage
Vedle Tokyho a Dala patří Tibor k nejzásadnějším osobnostem slovenské technoscény. Jako první slovenský dj začal používat technologii Final Scratch, se kterou se představí i na letošním Cosmic Tripu.

KAISERSOZE (Lunar/CZ)
Sobota 19-07-2003 Nescafé In Da Mix Stage
Nejoblíbenější moravský techno dj je rezidentem Orion Hall, pořádá úspěšné klubovky Vortex, přispívá do hudebně zaměřeného tisku a podílí se na rozhlasovém pořadu Clubbing. Namixoval kompilace Supersonic Garage a Orion Hall a často je hostem parties v Rakousku, MaĎarsku nebo Slovinsku.

DAHO+GINGER (NSW/CZ)
Sobota 19-07-2003 Nescafé In Da Mix Stage
Dvojice jabloneckých djú je známá především svým nezaměnitelným zpúsobem mixování. Svojí &quot4 decks show” už představili ve většině českých klubech i festivalech a zahráli si dokonce v legendárním berlínském Tresoru. řídí vinylovou distribuci Nula2 a občas přispívají do hudebních časopisú svými recenzemi.

PAVEL KREJDL (Techno.cz/CZ)
Pátek 18-07-2003 Nescafé In Da Mix Stage
Tento zkušený český techno dj začínal už v roce 1993, kdy pod hlavičkou Planet Alfa hrával například s Paul Van Dykem nebo Marushou. V roce 1999 namixoval sedmý díl populární řady kompilací Techno Energy a dnes patří do produkčního týmu akcí s názvem Unity.

QUICKIE (Radicals/CZ)
Sobota 19-07-2003 Nescafé In Da Mix Stage
Rezidentní dj festivalu Cosmic Trip a dalších akcí Radical Production, na kterých se i aktivně podílí. Jeden z nejznámějších severočeských djs, který je dnes díky svému nezaměnitelnému experimentálnímu soundu známý po celé republice.

MOUNTAIN (Radicals/CZ)
Pátek 18-07-2003 Nescafé In Da Mix Stage
Jeden ze zakladatelú věhlasné agentury Radical Production, která Cosmic Trip dodnes spolupořádá. Mimo djingu se věnuje i výtvarným dekoracím a občasné novinařině v oblasti taneční hudby.

BAD COMPANY (BC Recordings/UK)
Sobota 19-07-2003 Semtex Live Stage
Bad Company už svým prvním singlem The Nine v roce 1998 udělali na dnb scéně pořádný rozruch, který je spojen prakticky s každým jejich dalším počinem až dodnes. Jsou to právě oni, kdo celou scénou hýbe a kdo se nikdy nebojí přijít s něčím novým. Dokázali to opět svým aktuálním albem Shot Down On Safari nebo koneckoncú i nezapomenutelným djským vystoupením na loňském OAF.

TEEBEE (Subtitles/NOR)
Sobota 19-07-2003 Semtex Live Stage
Uznávaný norský dj a producent před lety jako první neangličan prolomil hegemonii britského drum’n’bassu, pak založil skvělý label Subtitles, vydal dvě alba u Certificate 18 a teĎ chystá třetí pro značku Photek Productions.

DJ LEE (Metalheadz/UK)
Pátek 18-07-2003 Semtex Live Stage
Jeden z nejzkušenějších anglických dnb djú, který začínal po boku takových jmen jako jsou například Grooverider, Fabio nebo LTJ Bukem. Loni založil vlastní label Atlas Recordings a začal se po delší době opět věnovat vlastní produkci. Společně s D.Kayem si na své konto připsal za velmi krátkou dobu hned několik úspěšných singlú pro značky 31 Records, Hospital, Soul:R a další. Od roku 1994 hraje pod hlavičkou Metalheadz.

D.KAY (Soul:R, BC Authorized/AT)
Pátek 18-07-2003 Semtex Live Stage
Vídeňák D.Kay je bez nadsázky největší nové jméno na současné dnb scéně. Během krátké doby si díky své výborné produkci získal velký respekt po celém světě. Coby producent je velmi aktivní a jeho skladby nebo remixy dodnes vyšly na mnoha respektovaných vydavatelstvích od Renegade Hardware, Biotic a Technical Itch, až po 31 Rec, Atlas, Soul:R nebo Hospital.

DJ LARRY+RICKI FITZ+MC DAVOX (Signall/SK)
Pátek 18-07-2003 Semtex Live Stage
Jeden z nejlepších slovenských dnb djú založil loni vlastní label Signall, na kterém vydává svou tvorbu. Vítěz loňského DJ Champu si už zahrál po boku takových jmen jako například Optical, Krust, Die, JB nebo Rymetyme. Na Comic Tripu vystoupí společně s kolegou ze Signall crew – Ricki Fitzem a rakouským MCm Davoxem.

INDY + WICH (Praha City/CZ)
Sobota 19-07-2003 Semtex Live Stage
Andre, La4 a dj Wich jsou momentálně asi nejpopulárnější domácí hiphopovou formací. Svědčí o tom prúběžné úspěchy v anketách jako Žebřík, Anděl atd. Jejich album My 3 získalo v letošních Dance Awards titul deska roku a o jejich živá vystoupení je obrovský zájem.

JUANITA JUAREZ live (Intellygent/CZ) feat. CHARLIE ONE (Ohm Square/UK)
Pátek 18-07-2003 Semtex Live Stage
Talentovaný producent z Prahy je čerstvě ověnčen titulem Objev roku a jeho tracky získavají kladné recenze v prestižních britských časopisech. V květnu mu vyšlo debutové album na labelu Intellygent. Při jeho vúbec prvním živém vystoupení ho na Cosmic Tripu doprovodí zpěvačka Charlie One z Ohm Square.

STEPHUNK T (Wax/CZ)
Pátek 18-07-2003 Semtex Live Stage
Hudební projekt okolo producenta Štěpána Túmy (Ex.Liquid Harmony) se skládá z šesti zkušených muzikantú včetně dechové sekce, živé basy a bicích. Mají za sebou řadu úspěšných vystoupení doma i za hranicemi, z nichž asi nejvýznamnější bylo letos před britskými Stereo MCS. Jejich koncerty se nesou v duchu temného hip hopu a breakbeatu, doplněné MCm a živým scratchováním..

KOOGI (Shadowbox/CZ)
Sobota 19-07-2003 Semtex Live Stage
Nejznámější český junglista je rezidentním djem Cosmic Tripu a řídí úspěšný projekt Shadowbox. Loni mu vyšla stejnojmená mixovaná kompilace a letos sestavil a namixoval prúvodní cédéčko Cosmic Trip k časopisu BE.

IM CYBER (Shadowbox/CZ)
Pátek 18-07-2003 Semtex Live Stage
Další festivalová rezidentka, která se letos jako jediná z české Republiky účastnila Red Bull Music Academy v brazilském Sao Paolu. Na jaře namixovala album Shadowbox2 pro časopis Ultramix.

KATCHA+MC Nu C+Dr. Kary (Workshops/CZ)
Pátek 18-07-2003 Semtex Live Stage
Katcha je známá tím, že ke svým djským setúm s oblibou vyhledává vokální doprovod. Na letošním Cosmic Tripu se k ní připojí frontman skupiny Skyline MC Nu C a nejznámější český ragga MC – Dr.Kary.

GHONZALES (Roxy/CZ)
Sobota 19-07-2003 Semtex Live Stage
Oblíbený pražský dj, pohybující se na domácí scéně už několik let. Púsobí jako lektor v djské škole TWM. Zahrál si po boku takových hvězd jako je například Ed Rush, Zinc nebo Grooverider.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*