čo nové u Fabric records!?

Vydavateľstvo Fabric records dodnes vydalo 23 kusov kompilácii. Na CD by ste však márne hľadali fotku mixujúceho DJa, či niektoré zo známych parketových vypalovačiek. Hlava vydavateľstva Geof Muncey to v nemeckom časopise Groove vysvetľuje nasledovne: &quotNezaujíma nás vydávanie kompilácii typu Ministry of Sound, kde ide len o to zozbiera na jednom CD tie najväčšie tanečné hity sezóny.” a predajnos ich CDčiek mu dávajú dokonale za pravdu.

Pre ľudí je totiž omnoho dôležitejšie to, že je kompilácia nahrávaná naživo priamo na party ako či obsahuje známy track. Ak sa teda ľudom večer na akcii páčilo, stačí ís na web stránku klubu a CD si objedna. KeĎže sa návštevnos klubu pohybuje vo výške až 6000ľudí za víkend, niet sa čo čudova, že CDčka idú na odbyt ako teplé rožky. Títo ľudia platia za vstupné od 12 do 15 libier (okolo devästo slovenských korún) a Ďalších 10-15 za CD je teda už iba maličkos, obzvl᚝, keĎ sa im na party páčilo.

CDčka sa delia na dve kompilačné rady. Podľa toho, ktorému dňu je CD venované sa rozlišuje na Fabric a Fabriclive. Prvá z nich je venovaná tak ako aj sobotňajšia noc v klube Fabric technu a houseu. Svoj mix si okrem rezidentov Craig Richardsa a Terry Francisa, ktorý sa predstavil aj v novozámockom klube NO3 vydali napr. Slam(Glasgow clubbing 2002-Elam/Ba) a Swayzak(Bažant Pohoda 2002-TMM/Trenčín). Fabriclive predstavuje hostí z ich piatkových večerov určených štýlom ako drum and bass, electro, či freestyle a svoje zastúpenie v archíve vydavateľstva už majú hviezdy BBC rádia ako Fabio, Grooverider, či John Peel.

Tento týždeň vyšlo u Fabric records Ďalšie CD Fabric s poradovým číslom 12. O jeho namixovanie sa postarali AMALGAMATION OF SOUNDZ a nájdete na ňom od britských experimenáttorov The Future Sound Of London až po švédskeho housera Hakana Lidba takmer všetko. Ak by ste si ho chceli vypoču, stačí zaskoči na spomínanú web stránku klubu Fabric www.fabriclondon.com My vám to samozrejme vrelo doporučujeme a nielen to, ak sa náhodou dostanete do Londýna, zaskočte si pozrie atmosféru klubu na vlastné oči. Jeho Promotér Nick Doherty sa totiž rád vystatuje, že v ňom majú za rok skoro toľko ľudí, čo futbalový klub Arzenal a to už stojí za preverenie…

Text: Digital Kid

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*