Citadela – reportáž.

Obrie železné konštrukcie, velkoplošné obrazovky a k tomu dunivé techno, asi s týmito pocitmi som odchádzal tentoraz z brnenského Boby Centra. Organizátori akcie Citadela vsadili na kvalitu, čo sa im myslím aj vyplatilo. VeĎ nielen ja som zo Slovenska utekal
s vidinou vidie známeho techno producenta Antony Childa aka Surgeon, ktorý sa na Slovensku s neznámych príčin ešte stále neukázal a čosi mi napovedá, že to tak ešte dlho aj zostane.

Celková ponuka bola naozaj obrovská a skoro by som povedal neúnosná(aspoň pre mňa, ktorý som striedavo behal z poschodia na poschodie). Na prízemí už spomínaný obrovský techno floor s djmi Dahom a Kaisersozem. Tu som zotrval asi najviac, pretože po Childovi prišlo veľké prekvapenie v podobe Dahovho nášupu. Už som si myslel, že nič lepšie by nemôže a vtedy nastúpil druhý zo spomínaných a ten ma úplne dostal trackom s názvom Over Kosovo od koho iného ako od Surgeona. Kaisersoze nepotreboval ani tretí gramofón a ani žiadne zbytočné efekty, aby dosiaľ úplný vrchol večera.

O podlažie nižšie ste mohli vzhliadnu slovenskú dvojicu Pica@Antena, ktorí to tu tiež pekne rozbehli. Ja sám som sa naproti všetkým predsudkom stal členom Land of Oz tímu a v stave maximálnej eufórie kričal z plného hrdla do malinovkových melódii jednotlivých trackov. (SnáĎ mi to undergroundová komunita slovenských techno party odpustí!?) Zmena je život.

Kto mal tancovania už plný zuby, zašiel na drink na poschodie druhé, kde pre zmenu Ginger rozmetával všetkým myseľ svojimi chill outovými peckami. V pološere tejto miestnosti rozvalený v jednom z veľkého množstva gaučov ste si tu naozaj mohli pekne uletie. Skoro by sa zdalo, že na tejto party už nič nechýba, no nie je to celkom tak.
Hlavne na techne mi trochu chýbala atmosféra inak to bolo naozaj výborné. Dovidenia na budúce.

váš PartyBoy

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*