CITADELA – Polícia zadržala 9 mužov, ktorý predávali rajský plyn.

Společně s devíti muži je stíhán i jeden z pořadatelú technoparty, který distribuci rajského plynu umožnil. Případ je podle Kozárové zajímavý tím, že jde o první kauzu v čR v oblasti prodeje oxidu dusného, která skončila trestním stíháním.

&quotJeště před sdělením obvinění jsme si nechali vypracovat znalecké posudky. Z nich jasně vyplývá, že rajský plyn ovlivňuje psychiku, vnímání a rozpoznávací schopnosti člověka. Jde tedy o omamnou látku a její prodej je trestný,” uvedla Kozárová.

Na technoparty si muži přivezli rajský plyn v deseti tlakových lahvích. Každá byla naplněna asi 40 kilogramy oxidu dusného. Muži naplňovali plynem dětské balónky a ty pak po 20 korunách prodávali bavící se mládeži. &quotKromě tlakových lahví a balónkú jsme zajistili i 21.000 korun. Jsou to patrně peníze z prodeje,” doplnila mluvčí. Mužúm je od 21 do 36 let, pocházejí z Brna a někteří z nich mají i vysokoškolské vzdělání.

Kozárová zdúraznila, že brněnští kriminalisté se nyní dúsledněji zaměří na diskotéky a technoparty. Při zjištění dalšího prodeje rajského plynu chtějí postupovat nekompromisně.

Policisté v čR si podle dostupných informací již delší čas stěžují na to, že se na tanečních akcích začíná stále častěji objevovat jako náhražka drogy rajský plyn. Mládež jej vdechuje z balónkú. Plyn má okamžité účinky. Zpúsobuje ztrátu pohybové kontroly, vyvolává snění a někdy i halucinace. Vážná zranění hrozí konzumentúm v omámení především při pádech na zem.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*