Chris Liebing – profil.

Chris Liebing sa v roku 1990 usadil v Giessene (malé mesto na severe od Frankfurtu nad Mohanom) a o rok neskôr už hral hip hop, soul, pop a house v študentskom Giessenskom klube Red Brick. Veľmi rýchlo sa prepracoval k dokonalosti a strojovej presnosti v mixovaní a stále viac sa zaujímal o elektronickú hudbu. Koncom roku 1993 otvoril v Giessenu spolu s priateľmi Spinclub, ale kvôli problémom s úradmi a nedostatkom peňazí nevydržal klub moc dlho. Chris sa zamestnal vo frankfurtskom vydavateľstve Eye Q, kde bol zodpovedný za vybavovanie licencií a lisovanie dosiek. Naučil sa tu veľmi veľa o obchodnej stránke hudobného priemyslu a tiež získal veľké množstvo kontaktov na frankfurtskej techno scéne.

A práve tieto kontakty mu Ďalej pomohli v rozbehu jeho kariéry. KeĎ hľadali v klube Omen niekoho na záskok za chorého Pauli Steinbacha, dostal Chris šancu zahra. O dva týždne neskôr mu volali znovu a záhy sa stal residentem. VĎaka tomu mal možnos zahra si tu s mnohými medzinárodnými hosami.

V roku 1996 opustil Chris firmu Eye Q a založil svoj prvý vlastný label Fine Audio recordings u spoločnosti Under Cover Music Group (UCMG) v Neckargemünde. Až do odtrhnutia v roku 1999 vydal na labeli Audio sedemnás nahrávok. Asi najpopulárnejšie sú Audio07 a Audio11. Vtedy sa začala u Chrisa objavova lásku k hovorenému slovu, pretože začal moderova program Evosonic Update rádia Evosonic. Prostredníctvom tohoto vysielania sa počas rokov 1997-1999 dostávali do éteru k poslucháčom rádia Evosonic párty tipy a kritiky vinylov. Avšak v roku 1999 prišiel Evosonic o vysielaciu frekvenciu a to bol koniec. Súčasne sa Chris odtrhol od UCMG a musel z právnych dôvodov prenecha svoj label Fine Audio recordings. S týmto bola tiež spojená zmena jeho bookingovej agentúry, kedy prešiel od Urgent Contact k frankfurtskému Cocoonu.

Aby mohol svoju produkciu aj naĎalej nezávisle vydáva, založil Chris ešte v tom roku labeli CLR, CLAU a spoločne s André Waltrem sublabel Stigmata, na ktorom vydávajú 4-5minutové tracky, určené pre obohatenie iných dosiek, teda niečo ako tooly. Distribučnou firmou bol anglický Prime a platne sa dostali veľmi rýchlo do povedomia. Práve to pomohlo dopyte po jeho remixoch a vĎaka tomu mal i možnos si zahra po celom svete.

Po ukončení rezidentúri v klube Omen v roku 1998 sa Chris usadil vo frankfurtskom klube U60311, kde od roku 1999 má svoju pravidelnú piatkovú noc s názvom Es ist Freitag Aaabend. Behom viac ako dvoch rokov sa tu vystriedali asi všetci DJi, ktorí niečo v tejto kultúre znamenajú : Rush, Advent [live], Gaetano Parisio, Steve Rachmad, Adam Beyer, Speedy J [live], Pacou [live], Gayle San, Umek, Kazu Kimura, A Paul a Ďalší.

Rok nato sa Chris opä vrátil do rádia, tentoraz s reláciou Pitch Control, ktorú vysiela každý štvrtok medzi 22.00 a 24.00 na rádiu HR XXl. Začiatkom roku 2001 založil čisto remixový label CLRetry, na ktorom vydávajú i Gaetano Parisio, Adam Bayer, Steve Rachmad a Speedy J. a v súčasnej dobe žije v Anglicku. V roku 1999 tretím najlepším djom roku podľa čitateľskej ankety časopisu Groove.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*